Իսրայելը 80 թիրախ է ռմբակոծել Գազայի հատվածում
Իսրայելական ավիացիան Գազայի հատվածում ռմբակոծել է մոտ 80 թիրախ` կիրառելով տասնյակ ինքնաթիռներ, ուղղաթիռներ և անօդաչու թռչող սարքեր` ի պատասխան պաղեստինցի գրոհայինների` Իսրայելի տարածքի հրթիռակոծման, հայտնում է իսրայելական բանակի մամուլի ծառայությունը:
Գործողությունը, ինչպես հաղորդվում է, ավարտվել է: Զինվորականների տեղեկությունների համաձայն` հարձակման ենթարկված օբյեկտները պատկանում են անկլավում իշխող ՀԱՄԱՍ շարժմանը, որը, ըստ իսրայելական բանակի, պատասխանատվություն է կրում գիշերն արձակված մոտ 30 հրթիռի կամ արկի համար:

Израиль нанес удар по 80 объектам ХАМАС в секторе Газа
Израильская авиация разбомбила порядка 80 целей в секторе Газа, задействовав десятки самолетов, вертолетов и беспилотников в ответ на ракетные обстрелы со стороны палестинских боевиков. Об этом, как передает РИА Новости, сообщила армейская пресс-служба.
Операция, как утверждается, завершена. Атакованные объекты, по данным военных, принадлежат правящему в анклаве движению ХАМАС, на которое в армии возлагают ответственность за ночные пуски порядка 30 ракет или мин.
Среди атакованных объектов военные называют две оружейные мастерские, пять баз боевиков, тренировочный лагерь, вход в подземный туннель и наблюдательный пост.