ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարը կասկածում է Հայաստանում այսքան արագ ընտրությունների անհրաժեշտությանը
ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Թոմաս Գրեմինգերը կարծում է, որ Հայաստանի իշխանությունները բավական քիչ ժամանակ են թողել խորհրդարանի դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք ընտրությունների պատրաստման համար՝ տեղեկացնում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Ես, իրականում, անձամբ մտածում եմ, որ դա շատ կարճ ժամանակահատված է, սակայն ես զարմացած չեմ, քանի որ հասկանալի էր՝ Հայաստանի կառավարությունը համախմբում է ուզում, հանրային աջակցություն է ուզում, իր լեգիտիմության աջակցությունը»,- «Վալդայ» ակումբում բանակցությունների ժամանակ ասել է նա։
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հինգշաբթի օրը խորհրդարանի արձակման եւ օրենսդիր մարմնի ընտրությունները դեկտեմբերի 9-ին անցկացնելու մասին մասին հրամանագիր է ստորագրել, հիշեցնում է News.am-ը։

Генсек ОБСЕ сомневается в необходимости столь ранних выборов в Армении
Генсек ОБСЕ Томас Гремингер полагает, что власти Армении оставили достаточно мало времени на подготовку к проведению парламентских выборов, которые планируется провести 9 декабря, передает РИА Новости.
"Я, на самом деле, лично думаю, что это очень короткое время, но я не удивлен, потому что было понятно, что временное правительство Армении захочет консолидации, захочет публичной поддержки, поддержки своей легитимности", - сказал Гремингер, выступая на дискуссионной площадке клуба "Валдай".
Президент Армении Армен Саркисян подписал в четверг указ о роспуске парламента и назначении новых выборов в законодательный орган 9 декабря. Ранее в тот же день парламент Армении во второй раз не смог избрать премьера, что, согласно законодательству, влечет его роспуск.