ԵՄ-ն վերահաստատեց հանձնառությունն Իրանի հետ միջուկային գործարքին
Եվրամիությունն Իրանի հետ միջուկային գործարքի մեջ փոփոխություններ կատարելու անհրաժեշտություն չի տեսնում և հանձնառու է դրա կատարմանը: Այդ մասին ինչպես տեղեկացնում է ՌԻԱ Նովոստին`  նոյեմբերի 6-ին հայտարարել է ԵՄ-ի գործադիր կոլեգիայի պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարգարիտիս Սհինասը:
«Մենք լիովին հանձնառու ենք մնում իրանական միջուկային գործարքին, և դա անելու ենք, քանի դեռ Իրանն այն կատարում է: Դա արդեն 12-րդ անգամ հաստատել է Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալությունը, որը միակ ինստիտուտն էկոմպետենտ գնահատական տալու համար»,- Բրյուսելում ասել է նա լրագրողներին:

The European Union doesn’t see a need to amend the Iran nuclear deal, Deputy Director-General of Communications of the European Commission Margaritis Schinas said on November 6, "RIA Novosti'' reports.
"We fully remain committed to the Iran nuclear deal, and we will carry it out as long as Iran carries it out. This has now been confirmed for the 12th time by the International Atomic Energy Agency, which is the sole institution for giving a competent assessment," Schinas told reporters in Brussels.