ԱՄՆ-ն կոչ է արել ԵՄ-ին պահպանել հակառուսական պատժամիջոցները
ԱՄՆ-ի Պետդեպարտամենտի քաղաքական պլանավորման գծով փոխտնօրեն Դեյվիդ Տեսլերը կոչ է արել ԵՄ-ին պահպանել Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցները, հայտնում է Sputnik International-ը:
«Մենք միանգամայն համոզված ենք, որ պատժամիջոցները պետք է կիրառվեն այնքան ժամանակ մինչև Ռուսաստանի վարքագծում սպասված փոփոխություններ կնկատենք»,- ասել է Տեսլերը:
Նա այս հայտարարությունն արել է այն բանից հետո, երբ Իտալիայի ՆԳ նախարար և փոխվարչապետ Մատեո Սալվինին Բրյուսելի հակառուսական պատժամիջոցները բնութագրել է որպես «սոցիալական, մշակութային և տնտեսական խելագարություն»:

US Tries to Convince EU to Keep Anti-Russian Sanctions
US Department of State Deputy Director of Policy Planning David Tessler has urged the EU to maintain its sanctions against Russia, Sputnik International reports, referring to the Financial Times.
"We feel very strongly that sanctions need to remain in place until we see the behavioral change we are looking for from the Russian government," Tessler was quoted by the newspaper as saying.
His remarks came after Matteo Salvini, the Italian Interior Minister and Deputy Prime Minister, described Brussels' anti-Russian sanctions as "social, cultural and economic madness."