Վիգեն Քոչարյանը Վաշինգտոնում ներկայացրել է Հայաստանի դատաիրավական ոլորտում իրականացվող բարեփոխումները
ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Վիգեն Քոչարյանը 2018 թվականի նոյեմբերի 5-ից 8-ը Վաշինգտոնում մասնակցել է «Իրավունքի, արդարադատության և զարգացման շաբաթ» միջազգային համաժողովին, որը կազմակերպել էր Համաշխարհային բանկը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱՆ տեղեկատվության և հասարակայնության և հետ կապերի վարչությունից, համաժողովի ընթացքում Վիգեն Քոչարյանն անդրադարձել է Հայաստանում մարդու իրավունքների պաշտպանության և դատաիրավական ոլորտներում իրականացված և նախատեսվող բարեփոխումների ծրագրերը, ինչպես նաև ներկայացրել է Հայաստանում Կայուն զարգացման նպատակների իրականացմանն առնչվող զարգացումները, այդ թվում՝ «Կայուն զարգացման 2030 օրակարգում» ներառված 17 նպատակների ազգայնացման ու իրականացման գործընթացներում ՀՀ գրանցած առաջընթացը:
Նախարարի տեղակալը միջոցառման շրջանակում հանդիպումներ է ունեցել նաև Համաշխարհային բանկի և այլ միջազգային կառույցների բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հետ, քննարկել այդ կառույցների կողմից արդարադատության ոլորտի բարեփոխումներին աջակցության հետագա հնարավոր ձևաչափերը: Մասնավորապես, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել իրականացնել Համաշխարհային բանկի կողմից Հայաստանի դատական համակարգի դիտարկման և գնահատման ծրագիրը, որը կմեկնարկի 2019  թվականի առաջին կիսամյակ:

Виген Кочарян представил в Вашингтоне реформы, проводимые в Армении в судебно-правовой сфере
Заместитель министра юстиции Армении Виген Кочарян принял участие в международном форуме "Неделя права, справедливости и развития", проходившем в Вашингтоне 5-8 ноября.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ   Министерства юстиции РА,замминистра юстиции Армении обратился к реформам, проводимые  в  Армении в области прав человека и судебной системы, а также представил изменения в реализации целей устойчивого развития  в Армении, включая 17 целей, включенных в «Повестку-2030 по устойчивому развитию».
В рамках форума Виген Кочарян встретился с высшими должностными лицами Всемирного банка и других международных структур, обсудил будущие возможные форматы поддержки судебных реформ. В частности, достигнута договоренность о реализации Всемирным банком программы мониторинга и оценки судебной системы Армении, которая начнется в первом полугодии 2019 года.