Մահմուդ Աբասը միջազգային հանրությանը կոչ է արել անհապաղ միջամտել Գազայի իրադրությանը
Պաղեստինի նախագահ Մահմուդ Աբասը կոչ է արել համաշխարհային հանրակցությանն անհապաղ միջամտել Գազայի հատվածի իրադրությանը և կանգնեցնել Իսրայելի արգեսիան, փոխանցում է պաղեստինյան WAFA լրատվական գործակալությունը:
Վերջինիս տեղեկատվության համաձայն՝ Աբասը հեռախոսային բանակցություններ է անցկացրել տարածաշրջանի և աշխարհի երկրների առաջնորդների հետ՝ կոչ անելով նրանց «անհապաղ ու շտապ կարգով միջամտել իրադրությանը ագրեսիան կանգնեցնելու նպատակով»: «Անհրաժեշտ է կանխել էսկալացիան և թույլ չտալ տարածաշրջանի հետագա գահավիժումը դեպի էլ ավելի մեծ անկայունություն ու ավերածություններ», - նշել է նա:
Իսրայելի պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայության տեղեկատվությամբ՝ իսրայելցի զինվորականները վերջին ժամերի ընթացքում Գազայում ոչնչացրել են ՀԱՄԱՍ-ի և «Իսլամական պետության» ավելի քան 70 թիրախ` ի պատասխան Գազայի պաղեստինցիների կողմից Իսրայելի տարածքի հրթիռակոծման:

Махмуд Аббас призвал мировое сообщество немедленно вмешаться в ситуацию в Газе
Президент Палестины Махмуд Аббас призвал в понедельник мировое сообщество немедленно вмешаться в ситуацию в секторе Газа и остановить агрессию Израиля. Об этом сообщило палестинское информационное агентство WAFA, передает ТАСС.
По его информации, Аббас провел телефонные переговоры с лидерами стран региона и мира, призвав их "немедленно и срочно вмешаться в ситуацию с целью остановить агрессию". "Необходимо предотвратить эскалацию и не допустить дальнейшего сползания региона к еще большей нестабильности и разрушениям", - отметил он.
По информации Армии обороны Израиля, в последние несколько часов израильские истребители, боевые вертолеты, беспилотники и танки поразили более 70 целей движений ХАМАС и "Исламского джихада" в секторе Газа в ответ на массированный обстрел из прибрежного анклава, в ходе которого палестинские радикалы выпустили не менее 300 ракет и снарядов по израильским городам.