Թուրքիայում կինը կացնով հարձակվել է Աթաթուրքի արձանի վրա (տեսանյութ)
Վերջին տարիներին Թուրքիայում աճում են Աթաթուրքի արձանների, կիսանդրիների, պատկերների նկատմամբ կատարված տարատեսակ «հարձակումները», գրում է Ermenihaber-ը։ Այդպիսի մի դեպք էլ գրանցվել է Թուրքիայի Թեքիրդաղ նահանգի (պատմ. Արևելյան Թրակիա) Չորլու շրջանում։
Ինքնությունը չպարզված մի կին կացնով հարձակվել է Աթաթուրքի արձանի վրա, հարվածել արձանի ոտքին, ապա մոտակայքում գտնվողների արձագանքից հետո թաքցրել է կացինն իր հագուստի տակ ու դիմել փախուստի։
Ականատեսներից մեկը իր հեռախոսով նկարել է տեղի ունեցածը և այդ մասին հայտնել ոստիկանությանը։ Դեպքի վայր ժամանած ոստիկանները հայտնաբերել են, որ Աթաթուրքի արձանի ոտքը վնասվել է։ Կինն արձանի վրա նաև ինչ-որ գրություն էր թողել, որի բովանդակությունը, սակայն, չեն կարողացել վերծանել։

В Турции женщина с топором напала на статую Ататюрка (видео)
В последние годы в Турции растут различные случаи нападения на статуи, бюсты и изображения Ататюрка, первого президента Турецкой Республики, основателя современной Турции. Последний такой случай был зарегистрирован в Чорлуском районе провинции Текирдах (историческая Восточная Тракия), пишет Ermenihaber.
Женщина с топором напала на статую Ататюрка, ударив по ее ноге, а затем спрятала топор поблизости и убежала. Один из очевидцев заснял инцидент на телефон и сообщил об этом полиции.
Полицейские, прибывшие на место происшествия, обнаружили, что нога статуи Ататюрка повреждена. Женщина также оставила записку на статуе, но содержание ее не обнародовано.