«Շերեմետևո» օդանավակայանի թռիչքուղու վրա մահացած տղամարդը Հայաստանի քաղաքացի էր
Տղամարդը, որ մահացել էր «Շերեմետևո» օդանավակայանի թռիչքուղու վրա, Հայաստանի քաղաքացի էր՝ հաղորդում է «Ինտերֆաքսը»։
Դեպքը տեղի է ունեցել Մոսկվայի ժամանակով 20։10-ին։ Թռիչքուղով շարժման ընթացքում անձնակազմը հայտնել է անհայտ առարկայի հետ բախման մասին։ Ընդ որում, օդանավի ազդանշանային համակարգերը խափանումների մասին չեն ազդարարել, և թռիչքը շարունակելու որոշում է կայացվել։
Թռիչքուղի են ուղարկվել օդանավակայանի աշխատակիցները, ովքեր հայտնաբերել են մահացած մարդու մարմին և անձնական իրեր։ Արտակարգ ծառայությունները հայտնել են, որ տղամարդը Հայաստանի քաղաքացի էր և Իսպանիայից արտաքսվել էր հայրենիք։ Նրա ճանապարհը Մոսկվայով էր անցնում։

Погибший на взлетной полосе "Шереметьево" мужчина оказался гражданином Армении
Установлена личность погибшего мужчины, останки которого обнаружены на летном поле в "Шереметьево", сообщает "Интерфакс". Им оказался 25-летний Альберт Епремян.
"Погибший оказался гражданином Армении, депортированным из Мадрида на родину с пересадкой в Москве", - сказал источник.
По дороге из Испании в Москву мужчина устроил дебош на борту самолета.
"Мужчина вел себя в полете неадекватно. К борту пришлось вызывать правоохранителей. После того как мужчина покинул лайнер в Москве, его судьба была неизвестна, границу России он не пересекал", - сказал источник.
Инцидент произошел 20 ноября в 20:10 по московскому времени. При движении самолета по взлетно-посадочной полосе экипаж сообщил о столкновении с неизвестным предметом. На летное поле были отправлены сотрудники аэропорта. Они обнаружили там человеческие останки и личные вещи, принадлежащие мужчине.