Նախագահ Սարգսյանը Բեռլինում մասնակցել է համաշխարհային անվտանգության հարցերով քննարկմանը
Պաշտոնական այցով Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Բեռլինում այսօր մասնակցել է Մյունխենի անվտանգության միջազգային համաժողովի կողմից կազմակերպված աշխատանքային քննարկմանը:
Միջոցառմանը ներկա են եղել համաժողովի նախագահ Վոլֆգանգ Իշինգերը, ԳԴՀ արտաքին քաղաքական և պաշտպանական գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ, Բունդեսթագի և Եվրախորհրդարանի պատգամավորներ, անվտանգության հարցերով հայտնի փորձագետներ, հետազոտական կենտրոնների ղեկավարներ:
Հանդիպմանը քննարկումներ են ծավալվել համաշխարհային անվտանգության, աշխարհում տեղի ունեցող սրընթաց փոփոխությունների, առկա մարտահրավերների և սպառնալիքների, դրանց դիմակայելու հնարավորությունների շուրջ։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն իր խոսքում մասնավորապես նշել է, որ Հայաստանը բաց է համագործակցության համար և պատրաստ է դառնալ տարաբնույթ քննարկումների հարթակ։

President Sarkissian in Berlin Participated to the Global Security Discussions
President Armen Sarkissian, who is in Germany on the official visit, today in Berlin participated at the working discussions organized by the Munich Conference on International Security.
Present at the meeting was the President of the Munich Conference Wolfgang Ischinger, representatives of the foreign relations and defense agencies, members of the Bundestag and European Parliament, well-known security experts, heads of research institutions.
Discussed were issues pertinent to the global security, rapid changes taking place in the world, existing challenges and threats and avenues to thwart them.
In his remarks, President Armen Sarkissian noted in particular that Armenia is open for cooperation and is ready to become a platform for various discussions.