Նախագահ Սարգսյանը Բեռլինում մասնակցել է համաշխարհային անվտանգության հարցերով քննարկմանը
Պաշտոնական այցով Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Բեռլինում այսօր մասնակցել է Մյունխենի անվտանգության միջազգային համաժողովի կողմից կազմակերպված աշխատանքային քննարկմանը:
Միջոցառմանը ներկա են եղել համաժողովի նախագահ Վոլֆգանգ Իշինգերը, ԳԴՀ արտաքին քաղաքական և պաշտպանական գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ, Բունդեսթագի և Եվրախորհրդարանի պատգամավորներ, անվտանգության հարցերով հայտնի փորձագետներ, հետազոտական կենտրոնների ղեկավարներ:
Հանդիպմանը քննարկումներ են ծավալվել համաշխարհային անվտանգության, աշխարհում տեղի ունեցող սրընթաց փոփոխությունների, առկա մարտահրավերների և սպառնալիքների, դրանց դիմակայելու հնարավորությունների շուրջ։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն իր խոսքում մասնավորապես նշել է, որ Հայաստանը բաց է համագործակցության համար և պատրաստ է դառնալ տարաբնույթ քննարկումների հարթակ։

Президент Армении в Берлине принял участие в обсуждении вопросов глобальной безопасности
Находясь с официальным визитом в Федеративной Республике Германия президент Республики Армения Армен Саркисян в Берлине сегодня принял участие в рабочей дискуссии, организованной Мюнхенской международной конференцией по безопасности.
На мероприятии присутствовали председатель конференции Вольфганг Ишингер, представители внешнеполитического и оборонного ведомств ФРГ, депутаты Бундестага и Европарламента, известные эксперты по вопросам безопасности, руководители исследовательских центров.
На встрече состоялись обсуждения вопросов глобальной безопасности, происходящих в мире стремительных перемен, существующих вызовов и угроз, возможностей противостояния этим угрозам.
Президент Армен Саркисян в своем выступлении, в частности, отметил, что Армения открыта для сотрудничества и готова стать площадкой для различных обсуждений.