Արցախում մեկնարկում է ձմեռային զորակոչը. Բակո Սահակյանը հրամանագիր է ստորագրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 30-ին ստորագրել է հրամանագիր 2019 թվականի ձմեռային զորակոչ անցկացնելու  զորացրում կատարելու մասին:
Ըստ հրամանագրի` 2019 թվականի հունվար ամսում կանցկացվի Արցախի Հանրապետության արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական ծառայության ձմեռային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում է մինչև 2018 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ, ինչպես նաև այն քաղաքացիների, որոնց նախկինում տրված պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը դադարել է մինչև 2018 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ:
Հրամանագրի համաձայն` 2019 թվականի հունվար ամսում կզորացրվեն օրենքով սահմանված ժամկետում պարտադիր զինվորական ծառայությունն անցած զինծառայողները:

Winter Draft and Demobilization in Artsakh Republic Launches: Bako Sahakyan Signed a Decree
On 30 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan signed a decree on the 2019 winter draft and demobilization.
According to the decree in January 2019 male citizens of the Artsakh Republic to become 18 years old until December 31, 2018 inclusive, as well as those citizens whose draft deferment has been expired until December 31, 2018 inclusive will be called up to mandatory military service.
In compliance with the decree in January 2019 servicemen who have completed their mandatory military service will be demobilized from the army.