Հանրապետության Հրապարակում կտեղադրվի նոր տոնածառ
Երևանի Հանրապետության հրապարակում նոր գլխավոր տոնածառ է տեղադրվելու. աշխատանքներն սկսվել են: Այդ մասին PanARMENIAN գործակալությանը հայտնել է Երևանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Հակոբ Կարապետյանը: Պաշտոնյան նշել է, որ նոր տոնածառն արահեստական է լինելու:
« 2005-ից ի վեր առաջին անգամ Հանրապետության հրապարակում նոր տոնածառ ենք ունենալու: Տոնածառի լույսերը կվառվեն դեկտեմբերի 15-ից հետո: Օրն առաջիկայում կհստակեցնենք: 35+2 մետր բարձրութամբ (գագաթի հետ միասին), հիմքում 14.4 մետր տրամագծով տոնածառը բարձր որակի արհեստական եղևնու ճյուղերից է պատրաստվում, զարդարվելու է մոտ 200 կիլոմետր երկարությամբ լուսատու շղթաներով, 1500 խաղալիքով», - մանրամասնել է Հակոբ Կարապետյանը:

New Artificial Christmas Tree will Light up Yerevan this Year
A new artificial Christmas tree will be decorated at the Republic Square in downtown Yerevan, Armenia, a spokesperson for the city mayor told PanARMENIAN.Net
“We are going to have our first new Christmas Tree at the Republic Square since 2015," Hakob Karapetyan said.
“The 37-meter tree will be 14.4 meters in diameter at the bottom and will be decorated with 200 km of Christmas string lights and 1500 ornaments.”
Karapetyan also said that the tree lighting ceremony will be held after December 15 but failed to provide an exact date.