Արա Բաբլոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել ՍՈՒ-25-ի օդաչուների զոհվելու կապակցությամբ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել զինված ուժերի ՍՈՒ-25 գրոհային ինքնաթիռի կործանման և զինվորական օդաչուներ, փոխգնդապետ Արմեն Բաբայանի ու մայոր Մովսես Մանուկյանի զոհվելու կապակցությամբ:
«Խորապես ցնցված եմ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի ՍՈՒ-25 գրոհային ինքնաթիռի կործանման և զինվորական օդաչուներ, փոխգնդապետ Արմեն Բաբայանի ու մայոր Մովսես Մանուկյանի զոհվելու ծանր լուրից:
Վստահ եմ, որ օդային աղետի պատճառների բացահայտումը թույլ կտա հետագայում բացառել նման ողբերգության կրկնությունը, իսկ կատարվածը որևէ կերպ չի անդրադառնա զինված ուժերի անձնակազմի մարտական ոգու վրա:
Ծանր կորստյան այս պահին իմ խորին ցավակցությունն եմ հայտնում զոհված օդաչուների ընտանիքներին, կիսում նրանց անփարատելի վիշտը և մաղթում եմ ոգու արիություն»,-ասված է Արա Բաբլոյանի ցավակցական ուղերձում:

Ара Баблоян выразил соболезнование в связи с гибелью военных летчиков
Председатель Национального Собрания Республики Армения Ара Баблоян выразил соболезнование в связи с крушением штурмовика СУ-25 Вооруженных Сил РА и гибелью военных летчиков.
"Глубоко потрясен вестью о крушении штурмовика СУ-25 Вооруженных Сил РА и гибели военных летчиков – подполковника А.Бабаяна и майора М.Манукяна.
Уверен, выявление причин авиакатастрофы позволит в дальнейшем исключить повторение подобных трагедий, а происшедшее никоим образом не отразится на боевом духе состава ВС.
В этот тяжкий миг утраты выражаю свое глубокое соболезнование семьям погибших летчиков, разделяю их неизбывную скорбь и желаю стойкости духа",- говорится в его обращении.