Սա կարևոր օր է, երբ ժողովուրդը պետք արտահայտի իր կամքը. ՀՀ նախագահ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր առավոտյան կատարել է իր քաղաքացիական պարտքը՝ Երևանի թիվ 9/59 ընտրատեղամասում մասնակցել ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների քվեարկությանը:
Լրագրողների հետ զրույցում նախագահ Սարգսյանն ասել է.«Սա կարևոր օր է, երբ ժողովուրդը պետք արտահայտի իր կամքը: Հույս ունեմ, որ մեզնից յուրաքանչյուրը կկատարի իր պարտականությունը՝ գալով ընտրատեղամաս ու ընտրելով»:
Նախագահ Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ ընտրությունները կլինեն ազատ և անկախ. «Սրանք պետք է լինեն ընտրություններ ապագայի համար: Յուրաքանչյուր ընտրող պետք է մտածի և դատի իր խղճով, մտածի իր ընտանիքի, երեխաների մասին, այն պատասխանատվության մասին, որը կրում է: Իսկ երկրի ապագայի համար պատասխանատվություն կրում են բոլորը՝ և՛ նախագահը, և՛ վարչապետը, և՛ Ազգային ժողովը, և՛ նախարարները, բայց նախ և առաջ՝ յուրաքանչյուր քաղաքացի: Սա յուրաքանչյուր քաղաքացու համար իր պարտականությունն ու պատասխանատվությունը ցուցադրելու պահն է: Ուստի կրկին ուզում եմ ձեզ շնորհավորել ընտրությունների առթիվ և մաղթել, որ ընտրությունները լինեն իսկապես ազատ և անկախ»:

"Пришло время, чтобы люди сказали, в какой стране они хотят жить": президент Армении проголосовал
Президент Армении Армен Саркисян сегодня, 9 декабря, на избирательном участке 9/59 проголосовал на внеочередных выборах в Национальное Собрание РА.
"Хочу поздравить всех граждан Армении с этим днем. Это очень важный день. Народ должен выразить свою волю. Пришло время, чтобы люди сказали, в какой стране они хотят жить, чтобы люди решали будущее своих семей и детей. Так что, месседж понятен, поздравлению всех нас", – сказал он после голосования в беседе с журналистами.
Он выразил надежду, что граждане отпразднуют свой праздник, отправившись на избирательный участок и проголосовав свободно, независимо от того, кому отдадут свой голос.
"На самом деле надеюсь, что эти выборы будут свободными и независимыми, станут выборами будущего. Каждый избиратель должен судить по совести, думать о той ответственности, которую несет.
Все несут ответственность за наше будущее: и президент, и премьер-министр, и Национальное Собрание, и председатель Национального Собрания, но, в первую очередь, ответственность несут граждане. И для каждого гражданина это момент, чтобы продемонстрировать свою ответственность и обязанность", – сказал президент.