«2019-ը կանցնի երկու ազգերի` հայերի ու ֆրանսիացիների նշանի ներքո». Ժիրինովսկի
Ռուսաստանի լիբերալ դեմոկրատական կուսակցության նախագահ Վլադիմիր Ժիրինովսկին շնորհավորել է հայ ժողովրդին Մարդու իրավունքների համընդհանուր հռչակագրի 70-ամյակի կապակցությամբ և մեկնաբանել նախօրեին Հայաստանում անցկացված արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները, փոխանցում է РУСАРМИНФО-ն:
«Հայաստանում ընտրությունների ժամանակ տեղի է ունեցել խաղաղ իշխանափոխություն: Մենք դեռ չգիտենք, թե ինչ քաղաքականություն կվարի նոր ղեկավարությունը, բայց մենք կարող ենք միայն ողջունել խորհրդարանական կառավարման ձևի և ժողովրդավարական ընտրությունների միջոցով իշխող թիմերի փոփոխության փաստը»,- ասել է Ժիրինովսկին:
Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդը մեկնաբանել է նաև Ֆրանսիայում վառելիքի գնի աճի հետ կապված տիրող իրավիճակը:
«Այնուամենայնիվ, նոր 2019-ը կանցնի երկու ազգերի` հայերի ու ֆրանսիացիների նշանի ներքո, որոնք իրենց երկրներում կարողացել են պաշտպանել մարդու իրավունքները», - հավելել է Ժիրինովսկին:

"2019 год пройдет под знаком двух наций – армянской и французской": Жириновский
Лидер Либерально-демократической партии (ЛДПР), депутат Госдумы России Владимир Жириновский поздравил армянский народ по случаю 70-летия Всеобщей декларации прав человека и прокомментировал состоявшиеся накануне в Армении внеочередные парламентские выборы, передает РУСАРМИНФО.
"В Армении на выборах произошла мирная смена власти. Мы пока не знаем, какой курс возьмет новое руководство, но сам факт перехода к парламентской форме правления и смены правящих команд через демократические выборы мы можем только приветствовать", - цитирует Владимира Жириновского Федеральное агентство новостей/ФАН.
Лидер ЛДПР прокомментировал также сложившуюся ситуацию во Франции, связанную с массовыми протестами из-за повышения налога на бензин, отметив, что 2019 год пройдет под знаком двух наций – армянской и французской, сумевших постоять за права человека в своих странах.