«Իմ քայլը» դաշինքի հաղթանակը տպավորիչ էր. Մարգվելաշվիլին շնորհավորել է Փաշինյանին
Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլին շնորհավորել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Իմ քայլը» դաշինքի ընտրական ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանին՝ դեկտեմբերի 9-ին կայացած ՀՀ ԱԺ արտահերթ ընտրություններում տպավորիչ հաղթանակի առթիվ։ Այս մասին նշված է Վրաստանում Հայաստանի դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջում։
Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլին հեռախոսազրույց է ունեցել է ՀՀ վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի հետ, որում, մասնավորապես ասել է, որ «Իմ քայլը» դաշինքի հաղթանակը խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների ժամանակ տպավորիչ էր, որը դրական կանդրադառնա Հայաստանի հետագա ժողովրդավարական զարգացման վրա։
«Վրաստանի նախագահը հաջողություններ է մաղթել Փաշինյանին ՀՀ-ում բարեփոխումների իրականցման առումով և հույս է հայտնել, որ Հայաստանի ու Վրաստանի միջև բարեկամական հարաբերությունների էլ ավելի կխորանան»,- նշված է դեսպանության հաղորդագրությունում։
Իր հերթին Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել Մարգվելաշվիլիին շնորհավորանքի և երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած անձնական ներդրման համար։ Նա նշել է, որ Հայաստանը բարձր է գնահատում Վրաստանին՝ որպես բարեկամական երկիր և հուսալի գործընկեր։
- ԱԺ արտահերթ ընտրությունները տեղի են ունեցել ազատ պայմաններում. ԵԱՀԿ դիտորդական խումբ «Ժողովրդավարությունը չի կարող առաջ գնալ առանց լայն հանրության վստահության և հաճելի է նշել, որ ընտրությունների...

Президент Грузии поздравил Никола Пашиняна с впечатляющей победой на внеочередных выборах в НС
Президент Грузии Георгий Маргвелашвили поздравил и.о. премьер-министра Армении Никола Пашиняна с впечатляющей победой на внеочередных выборах в НС 9 декабря. Как сообщает Арменпресс, об этом говорится на странице посольства Армении в Грузии в соцсети Facebook.
Президент Грузии Георгий Маргвелашвили провел телефонный разговор с исполняющим обязанности премьер-министра Армении Николом Пашиняном, в ходе которого заявил, что победа блока "Мой шаг" на парламентских выборах окажет позитивное влияние на дальнейшее демократическое развитие Армении.
"Президент Грузии пожелал Пашиняну успехов в проведении реформ в Армении и выразил надежду, что дружеские отношения между Арменией и Грузией будут и дальше углубляться", - сказали в посольстве.
В свою очередь, Пашинян поблагодарил Маргвелашвили за его личный вклад в развитие двусторонних отношений. Он отметил, что Армения ценит Грузию как дружественную страну и надежного партнера.