«Իմ քայլը» դաշինքի հաղթանակը տպավորիչ էր. Մարգվելաշվիլին շնորհավորել է Փաշինյանին
Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլին շնորհավորել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Իմ քայլը» դաշինքի ընտրական ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանին՝ դեկտեմբերի 9-ին կայացած ՀՀ ԱԺ արտահերթ ընտրություններում տպավորիչ հաղթանակի առթիվ։ Այս մասին նշված է Վրաստանում Հայաստանի դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջում։
Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլին հեռախոսազրույց է ունեցել է ՀՀ վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի հետ, որում, մասնավորապես ասել է, որ «Իմ քայլը» դաշինքի հաղթանակը խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների ժամանակ տպավորիչ էր, որը դրական կանդրադառնա Հայաստանի հետագա ժողովրդավարական զարգացման վրա։
«Վրաստանի նախագահը հաջողություններ է մաղթել Փաշինյանին ՀՀ-ում բարեփոխումների իրականցման առումով և հույս է հայտնել, որ Հայաստանի ու Վրաստանի միջև բարեկամական հարաբերությունների էլ ավելի կխորանան»,- նշված է դեսպանության հաղորդագրությունում։
Իր հերթին Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել Մարգվելաշվիլիին շնորհավորանքի և երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած անձնական ներդրման համար։ Նա նշել է, որ Հայաստանը բարձր է գնահատում Վրաստանին՝ որպես բարեկամական երկիր և հուսալի գործընկեր։
- ԱԺ արտահերթ ընտրությունները տեղի են ունեցել ազատ պայմաններում. ԵԱՀԿ դիտորդական խումբ «Ժողովրդավարությունը չի կարող առաջ գնալ առանց լայն հանրության վստահության և հաճելի է նշել, որ ընտրությունների...

Georgian President Congratulates Pashinyan over Impressive Victory of "My step" Block in Elections
Georgian President Giorgi Margvelashvili congratulated acting Prime Minister of Armenia, leader of “My Step” block’s electoral list Nikol Pashinyan over the impressive victory in December 9 early parliamentary elections, ARMENPRESS was informed from the Facebook page of the Armenian Embassy in Georgia.
Giorgi Margvelashvili had a phone conversation with Nikol Pashinyan, during which he said that the victory of “My Step” block in the early parliamentary elections was impressive which will have a positive impact on Armenia’s future democratic development.
The Georgian President wished success to Nikol Pashinyan in the reform implementation in Armenia, and hoped that the friendly relations between Armenia and Georgia will further deepen.
Nikol Pashinyan thanked the Georgian President for the congratulations and his personal contribution to the development of bilateral relations. He noted that Armenia highly values Georgia as a friendly coutry and reliable partner.