Աննա Հակոբյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Շվեյցարիա
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատարի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile» հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը դեկտեմբերի 12-ից 17-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Շվեյցարիայի Համադաշնություն:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այցի ընթացքում նախատեսվում է Աննա Հակոբյանի հանդիպումը հայ-շվեյցարական խորհրդարանական բարեկամության խմբի անդամների, ինչպես նաև մի շարք  բարերարների հետ:
Աննա Հակոբյանը կայցելի նաև «Ֆրանկ Մյուլլեր» գործարան, Հայոց ցեղասպանության հիշատակին  նվիրված «Հիշողության լապտերներ» հուշահամալիր, Ժնևի հայկական կենտրոնում կհանդիպի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին: Այցի ընթացքում տիկին Հակոբյանը  կմասնակցի Ժնևի Թոփալյան վարժարանի սաների ավարտական երեկոյին, ինչպես նաև ներկա կգտնվի Սպիտակի երկրաշարժի 30-րդ տարելիցին նվիրված համերգին:

Анна Акопян отправится с рабочим визитом в Швейцарию
Супруга исполняющего обязанности премьер-министра Армении, председателеь попечительского совета фондов ''Мой шаг'' и ''City of smile'' Анна Акопян с 12 по 17 декабря отправится с рабочим визитом в Швейцарскую Конфедерацию. Как сообщает ''Арменпресс'', в ходе визита предусматривается встреча с членами парламентской группы армяно-швейцарской дружбы, а также с рядом меценатов.
Анна Акопян посетит также завод "Франк Мюллер", мемориал "Лампы памяти", посвященный памяти Геноцида армян, с представителями армянской общины. В ходе визита госпожа Акопян примет участие в выпускном вечере учащихся колледжа Топалян в Женеве, а также посетит концерт, посвященный 30-летию Спитакского землетрясения.