Ուժգին պայթյուն Է տեղի ունեցել հունական հեռուստաալիքներից մեկի շենքի մոտ
Հզոր պայթուցիկ սարք Է գործի դրվել Հունաստանի մայրաքաղաքի արվարձանում գտնվող Skai մասնավոր հեռուստաալիքի շենքի մոտ: Այդ մասին հայտնել Է Associated Press գործակալությունը՝ հավելելով, որ պայթյունից ոչ ոք չի տուժել:
Պայթյունը որոտացել Է դեկտեմբերի 17-ի գիշերը, դրանից առաջ հեռուստաալիքի կենտրոնակայանը հեռախոսազանգ Էր ստացել նախապատրաստվող ակցիայի մասին: Դա թույլ Էր տվել տարհանել անձնակազմը և խուսափել զոհերից, նշվում Է հաղորդագրության մեջ: Շենքին զգալի վնաս Է պատճառվել:
Առայժմ ոչ ոք չի ստանձնել պայթյունի պատասխանատվությունը: ԶԼՄ-ների հետ կապված օբյեկտները Հունաստանում վաղուց արդեն դարձել են ծայրահեղ աջ և անարխստական խմբավորումների թիրախներ:

Мощный взрыв произошел у здания греческого телеканала
Неустановленное мощное взрывное устройство было приведено в действие у здания частного греческого телеканала Skai в пригороде столицы, никто не пострадал, сообщило агентство Associated Press, передает Интерфакс.
Взрыв прогремел в ночь на понедельник, перед ним в штаб-квартиру телеканала поступил телефонный звонок с предупреждением о готовящейся акции. Это позволило эвакуировать персонал и избежать жертв, отмечается в сообщении. Зданию причинен значительный ущерб.
Пока никто не взял на себя ответственность за взрыв. Однако связанные со СМИ объекты в Греции и ранее становились целями вооруженных ультраправых и анархистских группировок.