Զինծառայողը վնասվածքը ստացել է իրեն ամրակցված զենքից արձակված կրակոցից. նոր մանրամասներ
ՀՀ ՊՆ N զորամասում դեկտեմբերի 17–ին 19–ամյա զինծառայողի վիրավորվելու  դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել։
NEWS.am–ին Քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը հայտնեց, որ նախնական տվյալներով, մարտական հերթապահության դիրքում զինծառայողը հրազենային վնասվածք է ստացել ծնոտի շրջանում՝ իրեն ամրակցված զենքից արձակված կրակոցի հետևանքով։
«Զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է հոսպիտալ։ Նախնական, հարուցվել է քրեական գործ Քրեական օրենսգրքի 110–րդ հոդվածի 1–ին մասով։ Միաժամանակ մշակված են տարբեր աշխատանքային վարկածներ, որոնցից յուրաքանչյուրի ուղղությամբ տարվում է քննություն»,– ասաց Սոնա Տռուզյանը։
Նշենք, որ 19–ամյա Անդրանիկ Հովհաննիսյանի վիճակը ծանր է, նա տեղափոխվել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ։

В связи с ранением 19-летнего солдата возбуждено уголовное дело
Как сообщила NEWS.am советник главы Следственного комитета Сона Трузян, по предварительным данным, солдат получил огнестрельное ранение в челюсть, находясь на месте боевого дежурства. Выстрел произведен из табельного оружия. "Военнослужащий немедленно доставлен в госпиталь. Возбуждено уголовное дело по ч.1 статьи 110 УК. Рассматривается несколько версий происшедшего", - отметила Трузян.
Ранее сообщалось, что состояние военнослужащего Андраника Ованнисяна тяжелое. Он доставлен в Центральный клинический госпиталь МО.