Արցախի պետական բյուջեի մուտքերը կավելանան լրացուցիչ 5 մլրդ դրամով. ԱՀ նախագահի խորհրդական
Արցախի Հանրապետության 2019 թ. պետական բյուջեի մուտքերը կավելանան լրացուցիչ մոտ 5 մլրդ դրամով: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱՀ նախագահի խորհրդական Արայիկ Հարությունյանը:
«Օրեր առաջ Արցախի խորհրդարանի կողմից ընդունվել է «Շարժում-88» խմբակցության պատգամավոր Էդուարդ Աղաբեկյանի նախաձեռնած «ԱՀ ընդերքի մասին օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որով վերացվել է «Բեյզ Մեթըլս» հանքագործական ընկերության գործունեության համար սահմանված հարկային արտոնությունը, և պետական բյուջեի եկամուտները այս տարի կավելանան լրացուցիչ 5 մլրդ դրամով: Կառավարությունն ավելի մեծ հնարավորություններ է ստանալու՝ մեր հանրապետությունում սոցիալ-տնտեսական բազմաթիվ հարցեր լուծելու»,- գրել է Հարությունյանը:

Араик Арутюнян: "Поступления в госбюджет Арцаха возрастут на дополнительные 5 млрд драмов"
В 2019 году поступления в госбюджет Арцаха возрастут на дополнительные 5 млрд драмов. Как передает "Арменпресс", об этом пишет на своей странице в Facebook советник президента Арцаха Араик Арутюнян.
"Днями ранее НС Арцаха приняло законопроект депутата от фракции "Движение-88" Эдуарда Агабекяна о внесении изменений в закон о недропользовании, по которому отменены налоговые льготы для горнодобывающей компании "Бейз Металс", что позволит увеличить поступления в госбюджет Арцаха возрастут на дополнительные 5 млрд драмов. Таким образом, правительство получит большие возможности для решения многих социально-экономических вопросов в Арцахе", - пишет он.