Տավուշի մարզին սահմանակից ադրբեջանական շրջաններում սահմանապահների տեղակայումը որևէ կերպ չի ազդել իրավիճակի վրա. Արտակ Դավթյան
ՀՀ Տավուշի մարզին սահմանակից Ադրբեջանի Ղազախի և Աղստաֆի շրջաններում սահմանային հսկողությունը Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումներից սահմանապահներին փոխանցելը որևէ կերպ չի ազդել սահմանային իրավիճակի վրա, այսօր լրագրողներին ասաց ԶՈւ ԳՇ պետ Արտակ Դավթյանըհայտնում է Aysor.am:
«Սահմանի իրավիճակում որևէ փոփոխություն չի մտցրել, և չեմ կարծում՝ կմտցնի։ Այս պահի դրությամբ դրական կամ բացասական չի ազդել», - ասաց Գլխավոր շտաբի պետը։

Начальник Главного штаба ВС Армении - о замене некоторых подразделений ВС Азербайджана на пограничные войска
Замена некоторых подразделений ВС Азербайджана на пограничные войска в Газахском и Агстафинском районах на границе с Тавушской областью Армении каким-либо образом не повлияла на приграничную ситуацию, заявил сегодня журналистам начальник Главного штаба ВС Армении Артак Давтян, передает Aysor.am.
"Замена подразделений никак не повлияла на ситуацию на границе и вряд ли окажет воздействие. В данный момент это не повлияло на ситуацию ни положительно, ни отрицательно", - сказал Артак Давтян.