Ինչո՞ւ Պուտինը սմարթֆոն չունի
Պետության ղեկավարը սմարթֆոն ունենալ չի կարող, քանի որ դա նշանակում է, որ մարդը համաձայնում է լիարժեք թափանցիկության։ Այս մասին ինչպես հայտնում է ՌԻԱ Նովոստի-ն` «ԱիՖ» թերթին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Հիանալի է: Իսկ ինչպե՞ս էին առաջ ապրում առանց հեռախոսների», – պատասխանել է Պեսկովը պարբերականի այն հարցին, թե ինչպես է Պուտինն ապրում առանց հեռախոսի։
Պեսկովը նշել է նաև, որ ՌԴ նախագահը տեղեկատվություն է ստանում թերթերից և ամսագրերից, ինչպես նաև ինտերնետից:

Песков рассказал, почему у Путина не может быть смартфона
Наличие смартфона предусматривает полную прозрачность, поэтому глава государства не может его иметь, заявил пресс-секретарь российского президента Дмитрий Песков в интервью газете "АиФ", передает ''РИА Новости''.
"Прекрасно! А как раньше без телефона обходились? Действительно, глава государства не может иметь смартфон, потому что это означает, что человек соглашается на полную прозрачность", - ответил Песков на вопрос издания, как президент РФ Владимир Путин обходится без телефона.
Пресс-секретарь также рассказал, что Путин черпает информацию из газет и журналов, а также из интернета.