Եվրամիությունը Վրաստանին 3,5 մլրդ եվրո կհատկացնի
Եվրոպական միությունը Վրաստանին 3,5 մլրդ եվրո կհատկացնի երկրում ենթակառուցվածքային և տրանսպորտային նախագծերի իրականացման համար: Այս մասին, ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը, հունվարի 16-ին Թբիլիսիում լրագրողներին ասել է Վրաստանի արտգործնախարար Դավիթ Զալկալիանին՝ մեկնաբանելով ԵՄ-ի «Արևելյան գործընկերություն» ծրագրի անդամ երկրների ենթակառուցվածքային նախագծերին 13 մլրդ եվրո տրամադրելու որոշումը:
Նախարարի խոսքով՝ «տարբեր նախագծերի համար հատկացված ընդհանուր գումարից 3,5 մլրդ եվրոն նախատեսված է Վրաստանի համար»:
«Այդ ֆինանսական օգնությունն ուղղվելու է Վրաստանի տրանսպորտային զարգացման և ենթակառուցվածքային համակարգի մի քանի տասնյակ կարևոր նախագծերի իրականացմանը»,- ասել է Զալկալիանին:

Евросоюз выделит Грузии €3,5 млрд на инфраструктурные проекты
Евросоюз выделит Грузии на реализацию в стране инфраструктурных и транспортных проектов €3,5 млрд, передает ''ТАСС''
Об этом в среду заявил журналистам в Тбилиси министр иностранных дел Грузии Давид Залкалиани, комментируя решение ЕС направить на инфраструктурные проекты в странах - членах программы "Восточное партнерство" €13 млрд.
По словам министра, "из общей суммы, выделяемой на различные проекты, €3,5 млрд предназначены для Грузии". "Эта финансовая помощь будет направлена на реализацию нескольких десятков важных проектов по развитию транспортной и инфраструктурной системы Грузии", - сказал Залкалиани.