Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
Նախագահ Սարգսյանը ևս մեկ անգամ շնորհավորել է խորհրդարանի ղեկավարին յոթերորդ գումարման Ազգային ժողովի աշխատանքների մեկնարկի առթիվ՝ համոզմունք հայտնելով, որ Ազգային ժողովը բոլոր ջանքերը կգործադրի՝ նպաստելու երկրի առաջընթացին:
Համակարծիք լինելով, որ խորհրդարանական կառավարման համակարգի պայմաններում Ազգային ժողովին բավականին ծավալուն աշխատանք է սպասվում, զրուցակիցները կարևոր են համարել խորհրդարանի ակտիվ գործունեությունը ինչպես օրինաստեղծ ոլորտում, այնպես էլ խորհրդարանական դիվանագիտության ասպարեզում:
Շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման համար՝ Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ Ազգային ժողովը նոր քաղաքական մշակույթի ձևավորման, երկխոսության և համատեղ աշխատանքի կարևոր հարթակ է, և հուսով է, որ խորհրդարանական բոլոր ուժերն այն առավելագույնս արդյունավետ կօգտագործեն՝ ի շահ նոր Հայաստանի ու ժողովրդի:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը պատրաստակամություն է հայտնել իր լիազորությունների սահմաններում համագործակցել խորհրդարանի հետ և աջակցել օրենսդիր մարմնի գործունեությանը:

Президент Армении встретился с председателем НС РА
Президент Армении Армен Саркисян встретился с председателем Национального Собрания Араратом Мирзояном. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Армен Саркисян вновь поздравил спикера парламента РА по случаю начала работ Национального Собрания 7-го созыва, выразив убеждение, что Национальное Собрание приложит все усилия, чтобы способствовать прогрессу страны.
Собеседники выразили мнение, что в условиях парламентской системы правления Национальное Собрание ожидает довольно объемная работа, придав важность активной парламентской деятельности как в сфере законотворчества, так и в сфере парламентской дипломатии.
Поблагодарив за прием, Арарат Мирзоян отметил, что Национальное Собрание – важная площадка для формирования новой политической культуры, диалога и совместной работы, и выразил надежду, что все парламентские силы максимально эффективно используют ее во благо новой Армении и народа.
Президент Армен Саркисян выразил готовность сотрудничать с парламентом в рамках своих полномочий и содействовать деятельности законодательного органа.