Բակո Սահակյանն այցելել է սահմանագիծ և Թալիշ գյուղ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 5-ին պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանի և այլ պաշտոնյաների ուղեկցությամբ այցելել է հանրապետության արևելյան սահմանագծի տարբեր հատվածներ, տեղում ծանոթացել զինվորների ծառայության ընթացքին և տիրող իրավիճակին:
Նույն օրը Նախագահն այցելել է Մարտակերտի շրջանի Թալիշ գյուղ և հրավիրել աշխատանքային խորհրդակցություն բնակավայրի վերականգնմանն առնչվող խնդիրների շուրջ:
Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ՝ նշելով Թալիշի վերականգնման ծրագրի կարևորությունը մեր երկրի համար:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանը, քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh Republic President Visited to the Borderline and the Talish Village
On 5 February Artsakh Republic President Bako Sahakyan accompanied by defense minister Karen Abrahamyan and other officials visited various sectors of the republic's eastern borderline and got acquainted on site with the course of military service and current situation.
On the same day the President visited the Talish village of the Martakert region and convened a working consultation around the issues related to the restoration of the settlement.
Bako Sahakyan gave concrete instructions to the heads of the concerned structures towards proper solution of the issues under discussion highlighting the significance of the Talish restoration program for our country.
Defense minister Karen Abrahamyan, minister of municipal engineering Karen Shahramanyan and other officials partook at the consultation.