Իրանի գերագույն առաջնորդը բացատրել է «Մա՛հ Ամերիկային» կարգախոսը
«Մա՛հ Ամերիկային» կարգախոսն ուղղված է այնպիսի քաղաքական գործիչների դեմ, ինչպիսիք են Դոնալդ Թրամփը, ազգային անվտանգության հարցերով նրա խորհրդական Ջոն Բոլթոնը և պետքարտուղար Մայք Փոմպեոն: Այս մասին հայտարարել է Իրանի գերագույն հոգևոր առաջնորդ այաթոլլա  Ալի Խամենեին:
««Մա՛հ Ամերիկային» կարգախոսը նշանակում է մահ Թրամփին, Ջոն Բոլթոնին և Փոմպեոյին, այսինքն՝ կորչեն ԱՄՆ-ի այն ղեկավարները, որոնք այս պահին հանդիսանում են այդ մարդիկ»,- Խամենեիի խոսքը մեջբերում է նրա պաշտոնական կայքը:
Իրանի հոգևոր առաջնորդը պարզաբանել է, որ այդ կարգախոսը որևէ կերպ չի վերաբերում հասարակ ամերիկացիներին`միաժամանակ ընդգծելով,  որ այն արդիական կմնա այնքան ժամանակ, քանի դեռ ԱՄՆ-ի համար բնորոշ է «ստորությունն ու չարիքը»:

Верховный лидер Ирана объяснил лозунг "Смерть Америке!"
Лозунг "Смерть Америке!" направлен против таких политиков, как президент Дональд Трамп, его советник по нацбезопасности Джон Болтон и госсекретарь Майк Помпео. Об этом, как передает РИА Новости, заявил верховный лидер Ирана аятолла Али Хаменеи.
"Смерть Америке!" означает смерть Трампу, Джону Болтону и Помпео, то есть долой американских руководителей, коими в настоящее время являются эти люди", - заявил Хаменеи.
К простым американцам этот лозунг не имеет никакого отношения, добавил верховный лидер Ирана, но, по его словам, он будет актуален до тех пор, пока для США характерны "подлость и зло".