Իրանում երկրաշարժ է տեղի ունեցել. կան տուժածներ
Իրանի հարավային Հորմոզգան նահանգում 5,2 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել: Ինչպես հաղորդում է РИА Новости-ն՝ հղում կատարելով IRNA գործակալությանը երկրաշարժի հետևանքով 3 մարդ վիրավորվել է` նրանց թվում 17-ամյա աղջիկ կա: Բոլոր տուժածները տարհանվել են աղետի գոտուց և տեղափոխվել են հիվանդանոց: Երկրաշարժի հետևանքով 15 բնակելի տուն է վնասվել:
Նշվում է, որ ցնցումները գրանցվել են կիրակի օրը՝ տեղի ժամանակով 14:24-ին (14:54 երևանյան): Երկրաշարժի օջախը գտնվել է 10 կմ խորությամբ: Էպիկենտրոնը գտնվել է Քեշմ շրջանի Լաֆթ գյուղից ոչ հեռու:

В Иране произошло землетрясение
Землетрясение магнитудой 5,2 произошло в провинции Хормозган на юге Ирана: три человека получили ранения. Об этом сообщает РИА Новости, ссылаясь на IRNA
По его данным, толчки зафиксированы в воскресенье в 14.24 по местному времени (13.54 мск), очаг землетрясения залегал на глубине 10 километров. Эпицентр находился недалеко от деревни Лафт в округе Кешма.
"В результате этого инцидента три человека получили ранения, среди них 17-летняя девушка. Все пострадавшие были эвакуированы из пострадавшего района и доставлены в больницу", - заявил Халиди.