Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ֆրանկ Էնգելին
Վարչապետը շնորհավորել է պարոն Էնգելին Լյուքսեմբուրգի Քրիստոնեա-սոցիալական կուսակցության նոր նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ և նրան մաղթել կուսակցական բեղմնավոր աշխատանք: Նիկոլ Փաշինյանը բարձր է գնահատել Ֆրանկ Էնգելի հայանպաստ գործունեությունը և շնորհակալություն հայտնել նրան Հայաստանին ու հայ ժողովրդին հուզող հարցերը Եվրախորհրդարանում պարբերաբար բարձրացնելու, ինչպես նաև Արցախի ժողովրդի արդարացի պայքարը միջազգային հարթակներում օբյեկտիվ կերպով ներկայացնելու համար:
Ֆրանկ Էնգելը վստահեցրել է, որ շարունակելու է ակտիվ համագործակցությունը հայ գործընկերների հետ: Միաժամանակ, նա Նիկոլ Փաշինյանին է ներկայացրել Լյուքսեմբուրգի Քրիստոնեա-սոցիալական կուսակցության առաջիկա ծրագրերն ու անդրադարձել երկրի քաղաքական կյանքում առկա իրավիճակին:
Այնուհետև զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Լյուքսեմբուրգի, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններին առնչվող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանում ժողովրդավարության ամրապնդմանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարին, տնտեսության զարգացմանը, տարբեր ոլորտներում բարեփոխումների իրականացմանը վերաբերող թեմաների:

Nikol Pashinyan Receives Frank Engel
The Prime Minister congratulated Mr. Engel on being elected as President of Luxembourg’s Christian-Social Party and wished him fruitful work. Nikol Pashinyan highly appreciated Frank Engel’s pro-Armenian activities and thanked him for periodically raising issues of concern to Armenia and the Armenian people in the European Parliament, as well as for impartial representation of Artsakh people’s fair struggle on international platforms.
Frank Engel assured of his readiness for ever closer cooperation with his Armenian partners. He briefed Nikol Pashinyan on his Party’s upcoming programs, touching upon the current situation in Luxembourg’s political life.
The interlocutors discussed ways of developing relations between Armenia and Luxembourg, as well as the ongoing EU-Armenia cooperation. They talked about the strengthening of democracy in Armenia, the fight against corruption, economic development and the ongoing reforms.