Արցախի ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանին ընդունել է Հարավային Օսիայի նախագահը
Փետրվարի 19-ին Հարավային Օսիայի Հանրապետության նախագահ Անատոլի Բիբիլովն ընդունել է Արցախի Հանրապետության (Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության) պատվիրակությանը՝ արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանի գլխավորությամբ։
Արցախի ԱԳՆ ղեկավարը գոհունակություն է հայտնել երկու երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև ձևավորված սերտ համագործակցության կապակցությամբ: Այս համատեքստում նա ընդգծել է գործնական կապերի պահպանման և ամրապնդման կարևորությունը, փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ կանոնավոր քաղաքական խորհրդակցությունների և բանակցությունների անցկացումը:
Անատոլի Բիբիլովն իր հերթին հույս է հայտնել, որ երկու երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև ստորագրված Համաձայնագրի շրջանակներում և, ընդհանուր առմամբ, Հարավային Օսիայի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության միջև կզարգանա երկուստեք փոխշահավետ համագործակցություն:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել կրթության, գիտության, մշակույթի, զբոսաշրջության և սպորտի ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացման շուրջ:

Foreign Minister of Artsakh Masis Mayilian was Recieved by the President of South Ossetia
On February 19, the delegation headed by Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian was received by President of the Republic of South Ossetia Anatoly Bibilov.
The Foreign Minister of Artsakh noted with satisfaction the close cooperation established between the Foreign Ministries of the two countries. In this context, he stressed the importance of maintaining and strengthening the practical ties, holding regular political consultations and negotiations on issues of mutual interest.
Anatoly Bibilov, in turn, expressed hope for the development of mutually beneficial bilateral cooperation between the Foreign Ministries of the two countries within the framework of the signed Agreement and, in general, between the Republic of South Ossetia and the Republic of Artsakh.
The sides exchanged views on the implementation of joint programs in the fields of education, science, culture, tourism, and sports.