Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 20-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է կցորդիչով բեռնատարների համար, իսկ մարդատար ավտոմեքենաների համար՝ դժվարանցանելի:
Փակ են Շիրակի մարզի Ամասիա-Զարիշատ, Ամասիա-Բերդաշեն, Արագածոտնի մարզի Ապարանի տարածաշրջանի Ծաղկաշեն-Արագած-Վարդենուտ, Նիգավան, Լուսագյուղ, Եղիպատրուշ, Միրաք,  Շողական, Ծաղկաշեն, Քուչակ, Սարալանջ և Արագածի տարածաշրջանի Սիփան, Ավշեն, Ճարճակիս, Միջնատուն, Շենկանի, Լեռնարոտ գյուղերի միջհամայնքային ավտոճանապարհները:
Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ, Արագածոտնի մարզի Հնաբերդ գյուղի և Շիրակի մարզի Աշոցքի տարածաշրջանի միջհամայնքային ավտոճանապարհները:
Շիրակի մարզի Գյումրի-Աշոցք և Արագածոտնի մարզի Գեղաձոր գյուղի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկության համաձայն ռուսական կողմում կան կուտակված ավտոմեքենաներ:

Министерство ЧС РА сообщает, что 20-го февраля по положению на 10:00 часов в Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
Закрыты межобщинные автодороги сел Амасия-Заришат, Амасия-Бердашен Ширакского марза, Цахкашен-Арагац-Варденут, Нигаван, Лусагюх, Египатруш, Мирак, Шохакн, Цахкашен, Кучак, Сараландж  Апаранского региона и Сипан, Авшен, Чарчакис, Миджнатун, Шенкани, Лернарот Арагацского региона Арагацотнского марза.
Труднопроходимы автодороги сел Гнаберд Арагацотнского и Ашоцк Ширакского марзов, а также Сотк-Карвачар.
На автодорогах сел Гехадзор Арагацотнского и Гюмри-Ашоцк Ширакского марзов местами наблюдается гололедица.