Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 4-ին՝ ժամը 00:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Փակ են Վարդենյաց լեռնանցքը և Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհները:
Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ, Գորիս-Սիսիան (բուք է), Արթիկ-Ալագյազ ավտոճանապարհները և Սպիտակի ոլորանները (բեռնատարների համար):
Արագածոտնի մարզի Չքնաղ-Ձորագլուխ, Արայի-Վարդենուտ, Քուչակ-Ծաղկաշեն, Արագածի տարածաշրջանի, Շիրակի մարզի Աշոցքի տարածաշրջանի միջհամայնքային ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վայոց ձորի մարզի բարձրադիր վայրերում և Սիսիան-«Զանգեր» կոչվող հատվածում տեղում է ձյուն:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բեռնատարների համար:

According to the Ministry of ES of RA on March 4 by 00:00 some roads in Armenia are closed and difficult to pass.
Vardenyats Pass and Berd-Chambarak roadway are closed.
Sotk-Karvachar, Goris-Sisian, Artik-Alagyaz roadways and Spitak turns (for trucks) are difficult to pass.
Black ice is formed on Chknagh-Dzoraglukh, Arayi-Vardenut, Kuchak-Tsaghkashen roadways, as well as on intercommunity roadways of regions Ashotsk of Shirak Province and Aragats of Aragatsotn Province.
According to the information received from the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia Stepantsminda-Larsi highway is closed for trucks.