Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 4-ին՝ ժամը 00:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Փակ են Վարդենյաց լեռնանցքը և Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհները:
Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ, Գորիս-Սիսիան (բուք է), Արթիկ-Ալագյազ ավտոճանապարհները և Սպիտակի ոլորանները (բեռնատարների համար):
Արագածոտնի մարզի Չքնաղ-Ձորագլուխ, Արայի-Վարդենուտ, Քուչակ-Ծաղկաշեն, Արագածի տարածաշրջանի, Շիրակի մարզի Աշոցքի տարածաշրջանի միջհամայնքային ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վայոց ձորի մարզի բարձրադիր վայրերում և Սիսիան-«Զանգեր» կոչվող հատվածում տեղում է ձյուն:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բեռնատարների համար:

Министерство ЧС РА сообщает, что 4-го марта по положению на 00:00 часов в Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
Варденяцский перевал и автодорога Берд-Чамбарак закрыты.
Труднопроходимы автодороги Горис-Сисиан, Сотк-КарвачарАртик-Алагяз и повороты Спитака (для грузовиков).
На автодорогах Чкнах-Дзораглух, Ара-Варденут, Кучак-Цахкашен и на межобщинных автодорогах регионов Арагац Арагацотнского марза и Ашоцк Ширакского марза местами наблюдается гололедица.
Согласно полученным данным из департамента автомобильных дорог министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для грузовых автомобилей.