Բակո Սահակյանը և Սերժ Սարգսյանը՝ Վազգեն Սարգսյանի կյանքին և գործունեությանը նվիրված հուշ երեկոյին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 5-ին Հայաստանի ազգային հերոս, Արցախի հերոս Վազգեն Սարգսյանի 60-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում ներկա է գտնվել սպարապետի կյանքին և գործունեությանը նվիրված հուշ երեկոյին:
Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ երրորդ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ԱՀ երկրորդ Նախագահ Արկադի Ղուկասյանը, Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանը, Վազգեն Սարգսյանի հարազատներն ու զինակից ընկերները, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян, Серж Саргсян и Аркадий Гукасян присутствовали на вечере, посвященном Вазгену Саргсяну
5 марта в рамках мероприятий, посвященных 60-летию со дня рождения Национального героя Армении и Героя Арцаха Вазгена Саркисяна, президент Республики Арцах Бако Саакян присутствовал на организованном в Степанакертском дворце культуры и молодежи вечере памяти, посвященном жизни и деятельности Спарапета.
На мероприятии присутствовали третий президент Республики Армения Серж Саргсян, второй президент Республики Арцах Аркадий Гукасян, предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, госминистр Григорий Мартиросян, министр обороны Карен Абрамян, родные и соратники Вазгена Саркисяна, ряд должностных лиц.