ԵԱՏՄ-ում ռոումինգը չեղարկելու ուղղությամբ աշխատանքներ են տարվում. Տիգրան Սարգսյան
Եվրասիական տնտեսական միության տարածքում ռոումինգը չեղարկելու ուղղությամբ աշխատանքներ են տարվում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Կոմսոմոլսկայա պրավդա» պարբերականին տված հարցազրույցում ասել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը:
«ԵԱՏՄ տարածքում ռոումինգի արժեքը մեր ակտիվ գործողությունների շնորհիվ բազմակի կրճատվել է: Ուզում եմ նշել, որ այստեղ դեր է խաղում նաև տարածքի մասշտաբը: Եկեք չմոռանանք, որ Ռուսաստանում միջպետական ռոումինգը չեղարկվել է միայն անցյալ տարի: Մենք աշխատում ենք կոնկրետ ընկերությունների հետ, որոնք ներկայացված են ԵԱՏՄ տարածքում, որպեսզի այդ մոտեցումը տարածվի ամբողջ Միության տարածքում»,- ասել է Սարգսյանը:
ԵՏՀ կոլեգիայի նախագահը նշել է, որ ռոումինգի չեղարկման կոնկրետ ժամկետների մասին դեռ վաղ է խոսել, քանի որ հանդիպումներ են նախատեսվում բիզնեսի ներկայացուցիչների և բջջային օպերատորների հետ:

Tigran Sargsyan Informs about Possible Abolition of Roaming in EAEU
Works are being done for abolishing roaming in Eurasian Economic Union (EAEU), Board Chairman of the Eurasian Economic Commission Tigran Sargsyan told "Komsomolskaya Pravda", ARMENPRESS reports .
"Thank to our active efforts roaming tariffs have significantly dropped in EAEU area. I want to note that the scale of the territory also has a role. We should not forget that it was only last year that Russia abolished inter-state roaming. We work with concrete companies represented in EAEU area so that this approach can be applied to the entire area of the Union", Sargsyan said.
He also noted that it’s still early to talk about the terms of abolishing roaming, since a number of meetings are scheduled with business representatives and mobile phone operator.