Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ղազախստանի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ ռազմական «Մի-8» ուղղաթիռի վթարի ենթարկվելու և դրա հետևանքով մարդկային զոհերի մասին: Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա Ղազախստանի Հանրապետության Կըզըլորդայի մարզի Ժալագաշի շրջանում ռազմական «Մի-8» ուղղաթիռի վթարի ենթարկվելու և դրա հետևանքով բազմաթիվ մարդկային զոհերի մասին:
Իմ անկեղծ վշտակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, զոհերի ընտանիքներին և հարազատներին՝ մաղթելով համբերություն և ոգու տոկունություն»:

Премьер-министр Армении направил телеграмму соболезнования президенту Казахстана
Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Республики Казахстан Касым-Жомарту Токаеву в связи с крушением вертолета Ми-8, ставшим причиной гибели людей. Об этом передают в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, в послании, в частности, говорится:
''С глубокой скорбью узнал о крушении военного вертолета Ми-8 в Жалагашском районе Кызылординской области Республики Казахстан, в результате которого погибло множество людей.
Выражаю искренние соболезнования и поддержку Вам, родным и близким погибших, желая им терпения и стойкости духа''.