Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ղազախստանի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ ռազմական «Մի-8» ուղղաթիռի վթարի ենթարկվելու և դրա հետևանքով մարդկային զոհերի մասին: Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա Ղազախստանի Հանրապետության Կըզըլորդայի մարզի Ժալագաշի շրջանում ռազմական «Մի-8» ուղղաթիռի վթարի ենթարկվելու և դրա հետևանքով բազմաթիվ մարդկային զոհերի մասին:
Իմ անկեղծ վշտակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, զոհերի ընտանիքներին և հարազատներին՝ մաղթելով համբերություն և ոգու տոկունություն»:

PM Offers Condolences to President of Kazakhstan
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a condolence cable to President Kasym-Zhomart Tokayev of the Republic of Kazakhstan in connection with the crash of the Mi-8 helicopter, which claimed the lives of several people.
"I was deeply grieved to learn about the crash of a Mi-8 military helicopter in the Zhalagash district of Kyzylorda Region of the Republic of Kazakhstan, which caused several casualties.
Extending my sincere condolences and sympathy to you, to the families and friends of the victims, I wish them fortitude and patience."