Ղազախստանի նորանշանակ նախագահն առաջին պաշտոնական այցն է կատարել Ռուսաստան
Ղազախստանի նորանշանակ նախագահ Քասիմ Ժոմարտ Տոկաևը ժամանել է Ռուսաստան: Ինչպես  հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, սա երկրի ղեկավարի պաշտոնում նրա առաջին օտարերկրյա այցն է:
«Վնուկովո» օդանավակայանում Տոկաևին դիմավորել են ՌԴ փոխարտգործնախարար Սերգեյ Ռյաբկովը, ՌԴ պետարարողակարգի վարչության պետ Իգոր Բոգդաշևը և ՌԴ-ում Ղազախստանի դեսպան Իմանղալի Տասմագամբետովը:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Տոկաևը Մոսկվայում բանակցություններ է անցկացնելու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, որի արդյունքում կստորագրվեն մի շարք փաստաթղթեր: Բացի այդ, Տոկաևն ու Պուտինը հանդես կգան համատեղ հայտարարությամբ:

Президент Казахстана Токаев прибыл в Россию с первым официальным визитом
Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев в среду прибыл в Москву, этот официальный визит стал его первой зарубежной поездкой в должности главы государства.
Как передает корреспондент РИА Новости, главу государства встречали глава департамента протокола министерства иностранных дел РФ Игорь Богдашев и посол Казахстана в России Имангали Тасмагамбетов.
Почетный караул, приветствовавший казахстанского лидера, исполнил гимны двух стран.
Пресс-служба Кремля ранее сообщила, что Токаев в среду проведет встречу с президентом России Владимиром Путиным. Ожидается, что лидеры обсудят двусторонние отношения, перспективы продвижения интеграционных процессов на евразийском пространстве.