Թերեզա Մեյը պլանավորում է փոփոխել Brexit-ի մասին օրինագիծը. Times
Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը պլանավորում է փոփոխել Brexit-ի մասին օրինագիծը՝ ներառելով դրույթ Միությունից դուրս գալու դեպքում Եվրամիության հետ մաքսային համաձայնագիր կնքելու անհրաժեշտության մասին: Այս մասին ՏԱՍՍ գործակալության փոխանցմամբ, այսօր հայտնել է The Sunday Times թերթը:
Նոր պլանի համաձայն, վարչապետ Թերեզա Մեյը կառաջարկի ընդդիմադիր Լեյբորիստական կուսակցությանը համապատսախան փոփոխություններ մտցնել Brexit-ի մասին օրինագծում՝ այդպիսով փորձելով ստանալ ամնհրաժեշտ աջակցությունը ԵՄ-ից դուրս գալու պայմաննների մասին համաձայնագրի հաստատման հարցում:
Այս կերպ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը հույս ունի պայմանավորվել իր քաղաքական օպոնենտների հետ մինչև ապրիլի 10-ի ԵՄ արտահերթ գագաթաժողովը, որի ընթացքում նա պատրաստվում է խնդրել հետաձգել Brexit-ի ժամկետը մինչև հունիս 30:

Мэй планирует изменить билль о Brexit, чтобы заручиться поддержкой лейбористов
Правительство Великобритании планирует изменить билль о Brexit, включив в него положение о необходимости заключения таможенных соглашений с Евросоюзом при выходе из сообщества, сообщaeт Tass.
Согласно новому плану, британский премьер-министр Тереза Мэй предложит оппозиционной Лейбористской партии внести соответствующие коррективы в билль о Brexit, чтобы таким образом заполучить необходимую поддержку соглашения об условиях выхода страны из ЕС.
Таким образом, британский премьер рассчитывает договориться со своими политическими оппонентами до запланированного на 10 апреля экстренного саммита ЕС, на котором она попросит отложить Brexit до 30 июня, отмечает издание.