Հայտարարություն. ընդունվում են «Հարթակ» նախագծին մասնակցության հայտեր
«Հայացք» կիրառական քաղաքականության և հետազոտությունների վերլուծական կենտրոնը և «Արմնյուզ» հեռուստաընկերությունը հայտարարում են հայտերի ընդունման մրցույթ «Հարթակ» նախագծին մասնակցության համար:
Նախագիծը նախատեսում է դասախոսություն-քննարկումների շարք արտաքին քաղաքական թեմաներով՝ Արցախյան հակամարտության կարգավորման գործընթաց, տարածաշրջանային և մերձավորարևելյան զարգացումներ, ինտեգրացիոն գործընթացներ և այլն: Մասնակցության համար կարող են դիմել այս թեմաներով հետաքրքրվող ուսանողներ և/կամ ակտիվ երիտասարդներ:
Նախագծի տևողությունը վեց ամիս է՝ շաբաթական մեկ հանդիպում: Դասախոսություն-քննարկումները տեսանկարահանվելու են և հատվածաբար կարող են հեռարձակվել «Արմնյուզ» հեռուստատեսությամբ և համացանցով:
Հայտ ներկայացնելու համար անհրաժեշտ է ուղարկել ինքնակենսագրականը (CV) և մոտիվացիոն նամակ՝ [email protected] էլեկտրոնային հասցեով՝ նամակի վերնագրի հատվածում նշելով «Ծրագրին մասնակցության հայտ»։
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. ապրիլի 17-ը, ժամը 18։00:
Ընտրությունը կկատարվի 2 փուլով՝ փաստաթղթերի ուսումնասիրությունից հետո ընտրված մասնակիցները կհրավիրվեն հարցազրույցի:

Call for Applications of Participation in “Platform” Project
“Insight” analytical center and Armnews TV company call for applications of participation in a project called “Platform”, as announced by ”Insight” analytical center.
The project envisages a series of lectures and discussions on foreign policy issues -  Nagorno Karabakh conflict settlement process, regional and Middle East developments, integration processes, etc. Students and/or active youth interested in these topics may apply.
The project duration is 6 months, and will be held once a week. The lecture-discussions will be video recorded and possibly aired via Armnews TV company and online.
To apply please send your CV and a motivation letter to [email protected], with “Application for Participation” in the subject line.