Արցախի ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է դեսպան Անջեյ Կասպշիկին
Ապրիլի 9-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ (ԳՆԱՆ) դեսպան Անջեյ Կասպշիկին:
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձ են կատարել ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակի՝ տարածաշրջան կատարած այցի արդյունքներին։
Քննարկվել է նաև Արցախի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակը։ Այս համատեքստում ընդգծվել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության գոտում կայունության պահպանման կարևորությունը:
Կողմերն անդրադարձ են կատարել նաև ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ գրասենյակի կողմից իրականացվող դիտարկումների վերաբերյալ մի շարք հարցերի։

On April 9, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Masis Mayilian received Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk.
During the meeting, the sides touched upon the results of the visit of the OSCE Chairperson-in-Office, Minister of Foreign Affairs of the Slovak Republic Miroslav Lajcak to the region.
The situation on the Line of Contact between the armed forces of Artsakh and Azerbaijan was also discussed. In this context, the importance of maintaining stability in the Azerbaijan-Karabakh conflict zone was stressed.
The sides also touched upon a range of issues related to the monitoring implemented by the Office of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office.