Արցախի ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է դեսպան Անջեյ Կասպշիկին
Ապրիլի 9-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ (ԳՆԱՆ) դեսպան Անջեյ Կասպշիկին:
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձ են կատարել ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակի՝ տարածաշրջան կատարած այցի արդյունքներին։
Քննարկվել է նաև Արցախի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակը։ Այս համատեքստում ընդգծվել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության գոտում կայունության պահպանման կարևորությունը:
Կողմերն անդրադարձ են կատարել նաև ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ գրասենյակի կողմից իրականացվող դիտարկումների վերաբերյալ մի շարք հարցերի։

Глава МИД Арцаха принял Анджея Каспшика
9 апреля министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика) Масис Маилян принял Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспшика.
В ходе встречи стороны коснулись результатов визита в регион Действующего председателя ОБСЕ, министра иностранных дел Словацкой Республики Мирослава Лайчака.
Была также обсуждена ситуация на линии соприкосновения вооруженных сил Арцаха и Азербайджана. В этом контексте была подчеркнута важность соблюдения стабильности в зоне азербайджано-карабахского конфликта.
Стороны также затронули ряд вопросов, касающихся мониторингов, проводимых офисом Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ.