Էրդողանը տեր կանգնեց Թալեաթի, Էնվերի, Ջեմալի կողմից հայ ժողովրդի դեմ կիրառած քաղաքականությանը. Փայլան
Թուրքիայի քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցության հայ պատգամավոր Կարո Փայլանն անդրադարձել է ապրիլի 24-ին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հայտարարությանը, որտեղ նա նշել էր, թե հայերի աքսորը 1915թ. ամենաողջամիտ քայլը կարող էր լինել։ Այս մասին հայտնում է Ermenihaber-ը:
«Նախագահ Էրդողանն ապրիլի 24-ի տարելիցին նախագահականում ունեցած էլույթի ժամանակ ասաց, որ աքսորն այդ ժամանակաշրջանում ամենաողջամիտ քայլը կարող էր լինել։ Նա Թալեաթի, Էնվերի, Ջեմալի խունտայի  կողմից հայ ժողովրդի դեմ կիրառած քաղաքականությանը տեր կանգնեց։  104 տարի անցավ, սակայն ցավոք  մտածելակերպը նույնն է»,- Twitter-ի իր էջում գրել է Փայլանը:

Erdogan Took Responsibility of the Policy against the Armenian People Implemented by Talaat, Enver and Jemal: Garo Paylan
Garo Paylan, an Armenian member of the Turkey’s parliament condemned the April 24 remarks of Turkish President Recep Tayyip Erdogan that the deportation of Armenians by the Ottoman Empire in 1915 was ''reasonable'' at the time, Panorama reports, referring to Ermenihaber.
''In a speech at the Turkish presidency on the April 24 anniversary [of the Armenian Genocide], President Erdogan said the relocation [of Armenians] was the most reasonable action that could be taken in such a period. He took responsibility of the policy against the Armenian people implemented by Talaat, Enver and Jemal. 104 have passed, but, unfortunately, the mentality is the same,'' Paylan tweeted.