Վլադիմիր Զելենսկին պատրաստ է քննարկել Ուկրաինայի և Ռուսաստանի համագոյակցության նոր պայմանները
Ուկրաինայի նորընտիր նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին պատրաստ է քննարկել Ուկրաինայի և Ռուսաստանի համագոյակցության նոր պայմանները: Այս մասին շաբաթ օրը Զելենսկին գրել է իր Facebook-յան էջում:
"Ես մեկ անգամ ևս ընդգծում եմ, որ պատրաստ եմ բանակցությունների: Հուսով եմ, որ նորմանդական ձևաչափով առաջիկա հանդիպմանը Ռուսաստանը կդրսևորի դեէսկալացիայի պատրաստակամություն: Մեր կողմից մենք պատրաստ ենք քննարկել Ուկրաինայի և Ռուսաստանի համագոյակցության նոր պայմանները", - գրել է Զելենսկին:
Նա նաև նշել է, որ իր կարծիքով, Ռուսաստանի՝ դեէսկալացիայի պատրաստակամության կոնկրետ հաստատում պիտի լինի գերիների փոխանակումը "բոլորին բոլորի դիմաց" բանաձևով:

Владимир Зеленский готов обсуждать новые условия сосуществования Украины и России
Новоизбранный президент Украины Владимир Зеленский готов обсуждать новые условия сосуществования Украины и России. Об этом Зеленский написал в субботу на своей странице в Facebook.
"Я еще раз подчеркиваю, что готов к переговорам. Я надеюсь, что на ближайшей встрече в нормандском формате Россия продемонстрирует готовность к деэскалации <...>. С нашей стороны мы готовы обсуждать новые условия сосуществования Украины и России", - отметил Зеленский.
Он также отметил, что, по его мнению, конкретным подтверждением готовности России к деэскалации должен стать взаимный обмен пленными по формуле "всех на всех".