Հակառակորդը կրակել է Բաղանիսի ճանապարհի ուղղությամբ
Այսօր՝ ապրիլի 29-ին, հակառակորդը կրակել է Տավուշի մարզի Բաղանիս գյուղի ճանապարհի ուղղությամբ: Այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց Բաղանիսի համայնքապետ Նարեկ Սահակյանը:
«Մինչև գյուղ հասնելու ճանապարհի ուղղությամբ են կրակել, գյուղի ուղղությամբ կրակոցներ չեն եղել: Իջևանի կողմից մինչև գյուղ հասնող՝ Այգեպար-Բաղանիս ճանապարհի վրա են կրակել: Կրակահերթը կարճ է եղել», - նշեց Նարեկ Սահակյանը:
Նրա տեղեկացմամբ՝ վնասներ չեն եղել: Այս պահին իրավիճակը հանգիստ է:
Համայնքապետը նաև հայտնեց, որ վերջին անգամ Բաղանիսի ուղղությամբ ադրբեջանական կողմը կրակ էր բացել 2018 թ.-ի սեպտեմբերի 12-ին:

Azerbaijan's armed forces on Monday opened fire in the direction of a highway leading to the border village of Baghanis (Tavush region), Tert.am reports.
The community's mayor, Narek Sahakyan, confirmed the report to Tert.am after the incident.
''They fired in the direction of the highway that opens up to the village, but the village wasn't under target. The roadway from Ijevan [lying between the communities of] Aygepar and Baghanis was hit in the shootings,'' he said, adding that the series of gunshots was short.
Sahakyan added that the situation in now calm in the community. He noted that the Baghanis was last targeted in gunfire on September 12, 2018.