Ոչ մի պատժամիջոց չի կանգնեցնի Թուրքիային. Էրդողան
Ոչ մի պատժամիջոց կամ դրա վերաբերյալ որևէ սպառնալիք չի կանգնեցնի Թուրքիային: Այս մասին, ինչպես փոխանցում է minval.az-ը, հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը «Լավագույններն Անկարայում» մրցանակի հանձնման հանդիսավոր արարողության ժամանակ:
«Քանի դեռ մենք վստահ ենք մեր ուժերին, մեզ չի կանգնեցնի ոչ մի պատժամիջոց կամ դրա հետ կապված ոչ մի սպառնալիք, ոչ մի հավելյալ մաքսատուրք, արտահանման և ներմուծման ոչ մի ակնհայտ կամ թաքնված արգելք»,- ասել է Թուրքիայի նախագահը:
Էրդողանն ընդգծել է, որ նրանք, ովքեր գտնում են, որ Թուրքիային այլ կերպ հնարավոր չէ կանգնեցնել, «ոտնձգություն են կատարում մեր հույսերի, ոգու և երկրի՝ իր նպատակին հասնելու ցանկության նկատմամբ»:

Эрдоган: никакие санкции не остановят Турцию
Никакие санкции и связанные с ними угрозы не остановят Турцию. Об этом сказал президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган во время церемонии вручения премии Ankara’nın Enleri, передает minval.az.
"Пока мы уверены в себе, нас не остановят никакие санкции и связанные с ними угрозы, никакие дополнительные пошлины, никакие явные и скрытые эмбарго", - цитирует "Тренд" турецкого лидера.
Эрдоган также подчеркнул, что те, кто видит, что Турцию невозможно остановить иным путем, посягаются на надежды, дух и желание страны достичь своей цели.