Արմեն Սարգսյանը Ղազախստանի նախագահի հրավերով կմասնակցի ամենամյա տնտեսական ֆորումին
Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հրավերով Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը կմասնակցի մայիսի 16-ին Նուր-Սուլթանում բացվող տնտեսական 12-րդ ամենամյա ֆորումին և հանդես կգա ելույթով:
Տնտեսական ֆորումն այս տարի անցկացվելու է «Ոգեշնչող աճ. մարդիկ, քաղաքներ, տնտեսություններ» խորագրի ներքո: Ֆորումի շրջանակում ամեն տարի հայտնի քաղաքական գործիչները, տնտեսագետները, բիզնես-առաջնորդները, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչները քննարկում են տնտեսության համաշխարհային միտումներն ու գլոբալ կառուցվածքային փոփոխությունները:
Տոկաևն իր հրավերում համոզմունք է հայտնել, որ նախագահ Արմեն Սարգսյանի մասնակցությունը ֆորումի աշխատանքներին կնպաստի երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերությունների հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև ներդրումային ու առևտրային կապերի ամրապնդմանը:
Այցի շրջանակում Հայաստանի նախագահը հանդիպումներ կունենա Ղազախստանի ղեկավարության, ինչպես նաև ֆորումին մասնակցող երկրների պատվիրակությունների ղեկավարների հետ:

Президент Армении отправится в Казахстан
По приглашению президента Республики Казахстан Касыма-Жомарта Токаева президент Республики Армения Армен Саркисян примет участие в открывающемся 16 мая в Нур-Султане 12-ом ежегодном экономическом форуме и выступит с речью.
В этом году экономический форум будет проходить под девизом "Вдохновляющий рост: люди, города, экономики". В рамках форума каждый год известные политические деятели, экономисты, бизнес-лидеры, представители международных организаций обсуждают тенденции мировой экономики и глобальные структурные изменения.
В своем приглашении президент Токаев выразил уверенность, что участие президента Армена Саркисяна в работах форума будет способствовать дальнейшему развитию дружественных отношений между двумя странами, а также укреплению инвестиционных и торговых связей.
В рамках визита президент Армении проведет встречи с руководством Казахстана, а также с руководителями делегаций участвующих в форуме стран.