Դավիթ Բաբայանը՝ Բակո Սահակյանի դատարան ներկայանալու մասին
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատական նիստը նախագահող դատավոր Դավիթ Գրիգորյանն այսօր Արցախի գործող և նախկին նախագահներ Բակո Սահակյանի ու Արկադի Ղուկասյանի՝ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխելու անձնական երաշխավորության հետ կապված հայտարարեց, որ երաշխավորողները պետք է ներկայանան դատարան, դատարանը նրանց պետք է տեղյակ պահի իրենց իրավունքների ու պարտականությունների մասին։
Այս կապակցությամբ Panorama.am-ը զրուցեց Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանի հետ, պարզելու՝ Սահակյանը պատրաստվում է ներկայանալ դատարան, թե՞ ոչ։
«Դատավորի հայտարարության մասին տեղյակ ենք, սակայն այս պահի դրությամբ ես տեղյալ չեմ։ Հենց որոշում լինի, մենք կտեղեկացնենք, կիմանան բոլորը»,- պատասխանեց Բաբայանը։

Давид Бабаян - о возможности явки президента Арцаха в суд
Председательствующий судья по уголовному делу в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна Давид Григорян сегодня в связи с личным поручительством действующего и бывшего президентов Республики Арцах Бако Саакяна и Аркадия Гукасяна – об изменении избранной в отношении Р. Кочаряна меры пресечения в виде заключения под стражу – заявил, что лица, лично поручившиеся за второго президента, должны присутствовать на судебном заседании, суд должен проинформировать об их правах и обязанностях.
В связи с этим корреспондент Panorama.am побеседовал с пресс-секретарем президента Арцаха Бако Саакяна – Давидом Бабаяном с целью выяснить, собирается ли Б. Саакян явиться в суд или нет.
"Мы в курсе заявления судьи, однако, в данный момент пока я лично ничего не знаю. Как только будет принято решение, мы проинформируем, все узнают об этом", – ответил Д. Бабаян.