Արցախի երկու նախագահներն այսօր կգան դատարան՝ երաշխավորելու Ռոբերտ Քոչարյանի համար
Այսօր Արցախի նախագահներ Բակո Սահակյանը և Արկադի Ղուկասյանը դատարան կգան ժամը 16:00-ի սահմաններում, այս մասին Aysor.am-ին ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահի փաստաբան Հայկ Ալումյանը:
Ավելի վաղ Արցախի Հանրապետության երկու նախագահները դիմում էին ներկայացրել ՀՀ դատախազին՝ միջնորդելով վերացնել Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանքը: Նրանք նաև երաշխավորական նամակ էին ներկայացրել դատարանին:
Հիշեցնենք, որ այսօր արդեն չորրորդ օրն է՝ շարունակվում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատավարությունը: Քոչարյանը մեղադրվում է սահմանադրական կարգը տապալելու մեջ:

Президенты Арцаха придут сегодня в суд, чтобы поручиться за Роберта Кочаряна
Действующий и бывший президенты Республики Арцах Бако Саакян и Аркадий Гукасян сегодня около 16:00 придут в суд. Об этом сообщил Aysor.am адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна Айк Алумян.
Ранее сообщалось, что действующий и бывший президенты Республики Арцах – Бако Саакян и Аркадий Гукасян – обратились к генпрокурору Армении Артуру Давтяну с просьбой в преддверии 9 мая изменить меру пресечения в отношении первого президента Арцаха и второго президента Армении Роберта Кочаряна, пишет Aysor.am.
Напомним, что предварительное судебное заседание делу второго президента Армении Роберта Кочаряна продолжается уже четвертый день. Роберт Кочарян обвиняется в свержении конституционного строя.