ՀԱՊԿ ԽՎ Խորհուրդը հավանություն է տվել Պոսպելովի նշանակմանը խորհրդաժողովի քարտուղարի պաշտոնակատար
Հավաքական կազմակերպության պայմանագրի կազմակերպության Խորհրդարանական վեհաժողովի խորհուրդը նիստում հավանություն է տվել Պետդումայի աշխատակազմի առաջին փոխղեկավար Սերգեյ Պոսպելովին Պյոտր Ռյաբուխինի փոխարեն խորհրդաժողովի պատասխանատու քարտուղարի պաշտոնակատար նշանակելու առաջարկությանը: Այս մասին հայտնում է «ՏԱՍՍ»-ը։
«Ձեր որոշմանն է ներկայացվում առաջարկություն Պյոտր Պավլովիչ Ռյաբուխինին ՀԱՊԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի պատասխանատու քարտուղարի զբաղեցրած պաշտոնից ազատելու և նոր աշխատանքի անցնելու, ինչպես նաև Սերգեյ Վալերևիչ Պոսպելովին ՀԱՊԿ ԽՎ պատասխանատու քարտուղարի պաշտոնակատար նշանակելու մասին»,- ասել է Պետդումայի խոսնակ Վյաչեսլավ Վոլոդինը, որը խորհրդաժողովի նախագահն է։
Խորհրդի անդամները հավանություն են տվել առաջարկությանը, այն վերջնականապես կձևակերպվի խորհրդաժողովի աշնանային լիագումար նիստում քվեարկության ժամանակ:
Ենթադրվում է, որ Ռյաբուխինը կշարունակի աշխատանքը ՀԱՊԿ Խորհդարանական վեհաժողովի քարտուղարությունում որպես պատասխանատու քարտուղարի տեղակալ։

Совет ПА ОДКБ поддержал назначение Поспелова и.о. ответственного секретаря ассамблеи
Совет Парламентской ассамблеи Организации Договора о коллективной безопасности (ПА ОДКБ) на заседании в понедельник поддержал предложение назначить первого замглавы аппарата Госдумы Сергея Поспелова и.о. ответственного секретаря ассамблеи вместо Петра Рябухина, передает ''ТАСС''.
"Выносится на ваше решение предложение об освобождении Рябухина Петра Павловича от занимаемой должности ответственного секретаря Парламентской ассамблеи Организации Договора о коллективной безопасности в связи с его переходом на новую работу и о назначении Поспелова Сергея Валерьевича исполняющим обязанности ответственного секретаря ПА ОДКБ", - сказал спикер Госдумы Вячеслав Володин, который является председателем ассамблеи.
Члены Совета поддержали предложение, окончательно оно будет оформлено голосованием на осеннем пленарном заседании ассамблеи.
Предполагается, что Рябухин продолжит работу в секретариате Парламентской ассамблеи ОДКБ в качестве заместителя ответственного секретаря.