Բակո Սահակյանը հանդիպել է Արցախի ֆուտբոլի հավաքականի անդամների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 29-ին հանդիպում է ունեցել Արցախի ֆուտբոլի հավաքականի հետ՝ թիմի մարզիչ Սլավա Գաբրիելյանի գլխավորությամբ:
Նախագահ Սահակյանը հետաքրքրվել է Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների կոնֆեդերացիայի (ԿՈՆԻՖԱ) Եվրոպայի առաջնությանը Արցախի հավաքականի նախապատրաստման գործընթացով, ընդգծել, որ հանրապետությունում մեծ են մեր թիմի հաջողությունների նկատմամբ սպասելիքները և մաղթել նրանց հաղթանակներ:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ պետությունը կշարունակի հատուկ ուշադրության կենտրոնում պահել այս մարզաձևին վերաբերող խնդիրները:

Бако Саакян провел встречу с членами сборной Арцаха по футболу
29 мая президент Республики Арцах Бако Саакян провел встречу с членами сборной Арцаха по футболу во главе с тренером команды Славой Габриеляном.
Президент Саакян поинтересовался процессом подготовки сборной Арцаха к чемпионату Европы под эгидой Конфедерации независимых футбольных ассоциаций (КОНИФА), подчеркнул, что в республике возлагают большие надежды на успех арцахской команды, пожелав ей победы.
Глава государства отметил, что государство и впредь будет уделять особое внимание этому виду спорта.