ԵԱ. Հրաչյա Պողոսյանը՝ բրոնզե մեդալակիր
Հայաստանի ներկայացուցիչ Հրաչյա Պողոսյանը (63 կգ) դարձավ Իսպանիայի Պոնտևեդրա քաղաքում ընթացող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության բրոնզե մեդալակիր, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվականը::
Բրոնզե մեդալի համար գոտեմարտում հայ ըմբիշը 9:0 հաշվով վստահ հաղթանակ է տարել բելառուս Ալեքսանդր Պեչուրենկայի նկատմամբ:
Հրաչյա Պողոսյանը պայքարը սկսել էր հունիսի 4-ին և 3 վստահ հաղթանակներից հետո դուրս եկել կիսաեզրափակիչ: Եզրափակիչի ուղեգիրը նա վիճարկել էր թուրք Աբդուլահ Տոպրակի հետ և պարտվել 3:4 հաշվով:
Հունիսի 4-ին բրոնզե մեդալի համար գոտեմարտ է անցկացրել նաև Գևորգ Սուքիասյանը (55 կգ), որը պարտվել է ադրբեջանցի ըմբիշի: Դրանից առաջ Սուքիասյանը հաղթել է սփոփիչ գոտեմարտում։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 5-ին պայքարի մեջ էին մտել Հայաստանի ևս 4 ներկայացուցիչներ, որոնցից երկուսը նվաճել են եզրափակիչի ուղեգիր: Հայկ Մելիքյանը (67 կգ) և Մալխաս Ամոյանը (72 կգ) հունիսի 5-ին կգոտեմարտեն Եվրոպայի երիտասարդական չեմպիոնի կոչման համար:

ЧЕ: Грачья Погосян стал бронзовым медалистом
Представитель Армении Грачья Погосян (63 кг) стал бронзовым медалистом на проходящем в испанском городе Понтеведра молодежном чемпионате Европы по греко-римской борьбе. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
В поединке за бронзовую медаль армянский борец одержал уверенную победу над белорусом Александром Печуренко со счетом 9:0.
Грачья Погосян вступил в борьбу 4-го июня и после 3-х уверенных побед вышел в полуфинал. За путевку в финал он боролся с турком Абдуллой Топраком и уступил со счетом 3:4.
4-го июня  поединок за бронзовую медаль провел также Геворг Сукиасян (55 кг), который уступил азербайджанскому борцу. До этого Сукиасян одержал победу в утешительном поединке.
Напомним, что 4-го июня в борьбу вступили еще 4 представителя Армении, двое из которых завоевали путевку в финал. Айк Меликян (67 кг) и Малхас Амоян (72 кг) 5-го июня поборются за звание чемпиона Европы среди молодежи.