Արցախի Հանրապետության պատվիրակությանը ընդունել է Հարավային Օսիայի նախագահը
Հարավային Օսիայի Հանրապետության (Ալանիա) նախագահ Անատոլի Բիբիլովն ընդունել է երկրի խորհրդարանական ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնող Արցախի Հանրապետության պատվիրակությանը, որի կազմում են ԱԺ պատգամավորներ՝ «Հայրենիք» խմբակցության ղեկավար Արթուր Թովմասյանը, արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ Էրիկ Հարությունյանը և ԱԳՆգլխավոր քարտուղար-աշխատակազմի ղեկավար Սեմյոն Աֆիյանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ ՀՕՀ նախագահը նշել է, որ ամեն ինչ արվել է, որպեսզի ընտրարշավը հանրապետությունում անցնի հանգիստ մթնոլորտում, և մարդկանց հնարավորություն տրվի քվեարկել  իրենց ընտրությանն արժանի քաղաքական ուժին:
Նախագահը նաև անդրադարձել է վերջերս Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների կոնֆեդերացիայի Եվրոպայի առաջնության բացման արարողության շրջանակում իր՝ Արցախ կատարած այցին:
Արցախի պատվիրակության անդամները բարձր են գնահատել  ընտրատեղամասերում բնակչության դրական տրամադրվածությունը և կարևորել խորհրդանշական այդ օրը եղբայրական ժողովրդի կողքին գտնվելու հանգամանքը:
Երեկոյան Արցախի պատվիրակությունը նախագահ Բիբիլովի հետ դիտել է Արցախում անցկացվող՝ ConiFA-2019 Եվրոպայի առաջնությանեզրափակիչ Արևմտյան Հայաստան – Հարավային Օսիա խաղը:

Делегацию Республики Арцах принял президент Южной Осетии
Президент Республики Южная Осетия (Алания) Анатолий Бибилов принял делегацию Республики Арцах, выполняющую наблюдательную миссию на парламентских выборах. В составе делегации были депутаты НС: руководитель фракции ''Родина'' Артур Товмасян, член постоянной комиссии по внешним сношениям Эрик Арутюнян и генеральный секретарь-руководитель аппарата МИД Республики Арцах Семен Афиян.
Поприветствовав гостей, президент РЮО отметил, что было сделано все для того, чтобы избирательная кампания в республике прошла в спокойной обстановке и у людей была возможность проголосовать за политическую силу, которая достойна их выбора.
Президент также коснулся своего недавнего визита в Арцах в рамках церемонии открытия Чемпионата Европы под эгидой Конфедерации независимых футбольных ассоциаций.
Члены делегации Арцаха высоко оценили позитивное настроение населения на избирательных участках и подчеркнули важность нахождения рядом с братским народом в этот символичный день.
Вечером делегация Арцаха вместе с Президентом Бибиловым посмотрела финальный матч Чемпионата Европы ConIFA-2019 между Западной Арменией-Южной Осетией.