Վրաստանը մտադիր է խաղաղ ճանապարհով լուծել Աբխազիայի հետ հակամարտությունը. Բախտաձե
Վաշինգտոնում գտնվող Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ-ի պետքարտուղար Մայք Փոմպեոյին երկրի տարածաքային ամբողջականությանն ու ինքնիշխանությանը ցուցաբերած աջակցության համար և նշել, որ Թբիլիսին մտադիր է բացառապես խաղաղ ճանապարհով լուծել հակամարտությունն Աբխազիայի և Հարավային Օսիայի հետ, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
«Մենք գնահատում ենք ԱՄՆ-ի աջակցությունը Վրաստանի տարածքային ամբողջականությանն ու ինքնիշխանությանը… մենք որոշել են հակամարտությունը հաղթահարել միայն խաղաղ ճանապարհով»,- հայտարարել է Բախտաձեն Փոմպեոյի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում, նրա խոսքը մեջբերել է վրացական կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Բախտաձեն հիշեցրել է, որ Վրաստանի կառավարությունը ԱՄՆ-ի օժանդակությամբ մշակել է «Քայլ դեպի լավագույն ապագան» նախագիծը, որը միտված է Աբխազիայի և Հարավային Օսիայի բնակիչների հումանիտար ու սոցիալ-տնտեսական վիճակի բարելավմանը

Грузия намерена решать конфликт с Абхазией мирным путем
Находящийся в Вашингтоне премьер-министр Грузии Мамука Бахтадзе поблагодарил госсекретаря США Майка Помпео за поддержку территориальной целостности и суверенитета Грузии и отметил, что страна намерена решать конфликт с Абхазией и Южной Осетией исключительно мирным путем, сообщает РИА Новости
"Мы ценим твердую поддержку со стороны США территориальной целостности и суверенитета Грузии... нами решено справится с конфликтом лишь мирным путем",- заявил Бахтадзе на совместном брифинге с Помпео, его слова приводит пресс-служба грузинского правительства.
Бахтадзе напомнил, что правительство Грузии при поддержке США разработало проект "Шаг к лучшему будущему", который направлен на улучшение гуманитарного и социально-экономического положения жителей Абхазии и Южной Осетии.