Սահակաշվիլին Վրաստանում իր կողմնակիցներին վերստին կոչ Է արել փողոց դուրս գալ հանուն իշխանափոխության
Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին կոչ է արել իր բոլոր կողմնակիցներին՝ հունիսի 21-ին վերստին գալ Թբիլիսիի Ռուսթավելիի պողոտա՝ վերջ դնելու «Վրացական երազանք» իշխող կուսակցության առաջնորդ Բիձինա Իվանիշվիլիի կառավարմանը, փոխանցում է «Ինտերֆաքս»-ը:
«Այժմ բոլոր տարաձայնություններն անհրաժեշտ է մի կողմ դնել: Բոլոր նրանք, ովքեր սիրում են Վրաստանը, այդ թվում՝ իմ բոլոր կողմնակիցները, պետք է դուրս գան, որպեսզի հեռացնեն Իվանիշվիլիի ռեժիմը»,-հայտարարել է Սահակաշվիլին սոցցանցում տեսահեռարձակման ժամանակ:
Նրա խոսքով՝ «անթույլատրելի է, որ միջնադարյան ֆեոդալը կառավարի Եվրոպայի մասը դառնալու հավակնող երկիրը»:
«Այդ մարդը ավերել է Վրաստանի տնտեսությունը, և միլիոնավոր վրացիներ են փախել երկրից, իսկ երեկ նա մինչև վերջ ծիծաղեց մեզ վրա ու հողին հավասարեցրեց»,-ասել է Սահակաշվիլին:
«Այդ մարդը պետք է հեռանա և վերադարձնի այն ամենը, ինչ գողացել է վրաց ժողովրդից՝ միլիարդավոր լարիներ վերջին հինգ տարվա ընթացքում»,-հավելել է Սահակաշվիլին:

Саакашвили вновь призвал своих сторонников в Грузии выйти на улицу и сменить власть
Экс-президент Грузии, ныне гражданин Украины Михаил Саакашвили призывает всех своих сторонников в пятницу снова выйти на проспект Руставели в Тбилиси, чтобы покончить с правлением лидера правящей партии "Грузинская мечта" Бидзины Иванишвили, передает ''Интерфакс''.
"Сейчас все вопросы необходимо отложить в сторону, все, кто любит Грузию, в том числе все мои сторонники, должны выйти, чтобы убрать режим Иванишвили", - заявил Саакашвили в ходе видеотрансляции в соцсети.
По его словам, "недопустимо, чтобы средневековый феодал управлял страной, претендующей на то, чтобы быть частью Европы".
По его же словам, Иванишвили проводит политику России, которая принесла бедность и несчастья Грузии, которая когда-то была первой в мире страной-реформатором. "Этот человек разрушил грузинскую экономику, и миллионы грузин убежали из страны (...), а вчера он до конца насмеялся над нами и сравнял с землей", - сказал Саакашвили.
"Этот человек должен убраться и вернуть все, что украл у грузинского народа - миллиарды лари в течение последних лет", - заявил он.
"Сейчас Грузия - превыше всего, наше будущее, мы очень близки к смещению Иванишвили", - заключил бывший президент.